Nabór na rezydencje Katowice Street Art AiR

Katowice Street Art AiR ogłasza nabór do programu rezydencyjnego. Poszukiwani są artyści, którzy chcą przyjechać do Katowic na dwumiesięczną rezydencję artystyczną, w ramach której zrealizują projekt streetartowy. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 lutego.

Katowice Street Art AiR 2018 jest kontynuacją wydarzenia, które od siedmiu lat zmienia pejzaż Katowic, wprowadzając do niego prace najciekawszych przedstawicieli światowego street artu. Wcześniejsze edycje odbywały się w formule festiwalu, od ubiegłego roku zastąpionego całorocznym programem rezydencyjnym.

Zmiana konwencji z krótkiej festiwalowej na rezydencyjną umożliwiła zaproszonym twórcom dogłębne poznanie i oswojenie przestrzeni, w której zdecydowali się pracować. W tym roku idziemy o krok dalej i ogłaszamy otwarty nabór. Zapraszamy artystów, którzy chcą przyjechać do Katowic na kilka tygodni i zrealizować prace w przestrzeni miejskiej, efemeryczne lub stałe – mówi Matylda Sałajewska, kuratorka programu.

Wyboru spośród nadesłanych zgłoszeń dokona komisja, w której skład wchodzą: architekt Tomasz Konior, artysta Szymon Motyl, kurator i artysta Artur Wabik, animatorka kultury Marta Wójcicka oraz artystka i kuratorka KSAAiR Matylda Sałajewska.

Ideą programu jest stworzenie projektów odpowiadających potrzebom społeczności lokalnej, które artyści mają możliwość poznać w trakcie rezydencji. Spędzając w Katowicach kilka tygodni będą mieli szansę wybrać miejsce, w którym zrealizują swój projekt.

Zależy nam na stworzeniu projektów o charakterze site-specific, które powstaną w wyniku dialogu z mieszkańcami i zaangażują ich do aktywnego udziału – tłumaczy Matylda Sałajewska, kuratorka programu. – Preferowane będą instalacje, formy przestrzenne, obiekty – dodaje.

Zgłoszenia należy wysyłać wraz z CV i portfolio do 20 lutego. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Katowice Street Art AiR. Program oraz nowa odsłona Katowice Street Art. AiR zostaną zaprezentowane 1 marca. Organizatorem programu jest Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów.

Dodaj artykuł do:
(dodano 03.02.18, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pawbeats
2
Wilki
3
Basia
4
Jakubowicz Martyna
5
Lunatic Soul
6
Arctic Monkeys
7
Kalkbrenner Paul
8
Sojka Antek
9
Celińska Stanisława
10
Happysad
1
Annarita Zambrano
2
Jason Reitman
3
Brian O'Malley
4
Robin Campillo
5
Hlynur Palmason
6
Philippe Garrel
7
Piotr Szkopiak
8
Roman Polański
9
Bill Holderman
10
Luciano Ligabue
1
Ornacka Ewa
2
Cabre Jaume
3
Chmielarz Wojciech
4
Skowroński Jacek, Ulatowska Maria
5
Vine Lucy
6
Płoszaj Agnieszka
7
Garcia Hector, Miralles Francesc
8
Bonda Katarzyna
9
Czykierda-Grabowska Agata
10
Janiszewska Agnieszka
1
reż. Mariusz Treliński
2
reż. Krystian Lada
3
reż. Magdalena Łazarkiewicz
4
reż. Andrzej Chyra
5
Agata Duda-Gracz
6
Łukasz Fijał
7
Eugene Ionesco
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia