"Do Kwadratu" Anny Sobańskiej: Tomik poezji ze specjalną misją!

Anna Sobańska, pedagog społeczny, pracownik socjalny oraz specjalista ds. psychologii, ale także i przede wszystkim utalentowana pisarka o wielkim sercu wydała swój pierwszy tomik poezji "Do Kwadratu".

"Do Kwadratu" to zbiór 107 wierszy wyselekcjonowanych spośród wszystkich, które stworzyła od czasów, kiedy była nastolatką do 2017 r. włącznie. Dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację bratanicy autorki, Darii Juchniak.

DOCHÓD ZE SPRZEDAŻY "Do KWADRATU" ZOSTAJE PRZEZNACZONY NA LECZENIE DARII!

Nasza mała kruszynka Daria przyszła na świat 22.11.2012 r. według lekarzy 10/10 w skali Apgar, ale po pierwszej dobie jej życia stwierdzono, że będzie głucha i tu pierwszy szok i łzy o dalszy byt naszego Oseska. Nie jestem lekarzem, ale w 2-dobie trzymając to małe szczęście na rękach zobaczyłem reakcję przestrachu u Darii, gdy usłyszała dźwięk gnieconej plastikowej butelki po wodzie mineralnej przez jedną ze współrodzących mam z moją Żoną. Moje pierwsze pytanie: Jaka ona będzie głucha, skoro tak reaguje na taki dźwięk z otoczenia . Po wyjściu ze szpitala w niedługim czasie Okruszek nasz miał badania kontrolne słuchu, które wyeliminowało w całości głuchotę. W wieku 3-miesięcy lekarz stwierdził, że Kociak nasz nie ma żadnego podporu i skierował Darię na rehabilitację, a na niej spostrzeżono przykurcz rączek, nóżek i niedokurcz mięśni pleców, brak reakcji na bodźce zewnętrzne. Następny krok, to wizyta u neurologa, który postawił diagnozę, że Osesek nasz jest opóźniony ruchowo, umysłowo i ma małogłowie. Następnym niepokojącym objawem były reakcje przestrachu, co po badaniach EEG głowy wykazały liczne mioklonie, ale nie na tle padaczkowym. Jakby tego było mało rezonans magnetyczny ujawnił niewykształcony, a w części brak płata ciała modzelowatego. Następstwem tego wszystkiego rozpoczęły się stałe wizyty w poradniach metabolicznych i genetycznych, które stwierdziły podejrzenie CdLS (Cornelia de Lange Syndrom). Kruszynka nasza została orzeczona dzieckiem niepełnosprawnym neurologicznie, które jest pod skrzydłami Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. By nie rozpisywać się w drobnych szczegółach życie codzienne naszej Darii wygląda tak: Ma 2,5 roku, a od niedawna zaczęła dopiero raczkować, stawać w łóżeczku, próbuje samodzielnych pierwszych kroków w asyście trzymania. Nic: nie mówi, nie powtórzy, nie pokaże, nie chodzi. Sama nic nie zje i nie napije się. Korzystamy z wszelkiej dostępnej pomocy w postaci naprzemiennych rehabilitacji: systemem Bobath i Voita, logopedycznych, pedagogicznych, muzykoterapii.

Więcej informacji o Darii na stronie:

http://dladarii.eu/jak-pomoc-darii/

https://www.facebook.com/dladarii.eu/

Zapraszamy na fanpage "Do Kwadratu" Anny Sobańskiej:

https://www.facebook.com/AnnaSobanska.DoKwadratu/

Dodaj artykuł do:
(dodano 31.07.18, autor: blackrose)
Dział literatura
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Słoń
2
Skald
3
Markowska Patrycja, Markowski Grzegorz
4
Bonamassa Joe
5
Within Temptation
6
Grażyna Łobaszewska
7
Raczek Tomasz
8
Voo Voo
9
Sonbird
10
Brodka
1
Agnieszka Smoczyńska
2
Luis Ortega
3
Peter Farrelly
4
Joe Penna
5
Thomas Stuber
6
Yorgos Lanthimos
7
Nicholas McCarthy
8
Juuso Laatio, Jukka Vidgren
9
Desiree Akhavan
10
Chang-dong Lee
1
Brensing Karsten
2
Zielke Mariusz
3
Ibanez Andres
4
Szczepański Dominik
5
Jones Geraint
6
Sheff David
7
King Stephen
8
Carrisi Donato
9
Jonasson Ragnar
10
O'Neill Robert
1
Łukasz Czuj
2
David Eldridge
3
Paweł Łysak i Paweł Sztarbowski na podstawie słowa mówionego Anny Ilczuk, Mamadu Góo Bâ, Artema Manuilova i Pawła Łysaka
4
Francis Veber
5
William Shakespeare
6
Ray Cooney
7
Radosław Paczocha
8
Sibylle Berg
9
Stephen Sachs
10
Maciej Cierzniak
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia