Już dziś 32. raz zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

W niedzielę, 28 stycznia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

28 stycznia, na błoniach PGE Narodowego, gdzie staną scena i główne studio, w godz. 11:00-20:00 będzie działała również specjalnie przygotowana przychodnia WOŚP, Znany Lekarz i Grupy LUX MED.

- Miejsce to sześć stref, w których chętni będą mogli wykonać badania: spirometrii, analizę składu ciała, lipidogram, pomiar ciśnienia, badanie wzroku i stanu jamy ustnej, a także nauczą się prawidłowego samobadania piersi lub jąder. W poczekalni przychodni dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach dotyczących profilaktyki zdrowotnej - przekazali twórcy tej inicjatywy.

Co ważne, wszelkie usługi w przychodni będą bezpłatne, więc może z nich skorzystać każdy zainteresowany, bez względu na zasobność portfela.

- Regularne, dokładne samobadanie jest kluczowym elementem profilaktyki, który może przyczynić się do wczesnego wykrycia ewentualnych zmian i uratowania życia pacjenta. Dlatego w dwóch kolejnych strefach pod okiem ekspertów będzie można zapoznać się i udoskonalić techniki samobadania. Trzecia strefa to nauka samobadania jąder na fantomach, w której pacjenci dowiedzą się, w jaki sposób i kiedy samobadanie jest najefektywniejsze. Natomiast strefa numer cztery poświęcona będzie samobadaniu piersi. W niej eksperci przedstawią instruktaż samobadania, które wykonywane regularnie pozwala na wykrycie choroby i zwiększenie szansy na wyleczenie - podkreślono.

Organizatorzy stojący za stworzeniem przychodni apelują, aby zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi przygotowania się do konkretnych badań. Niektóre z nich mogą zakładać np. ograniczenie palenia papierosów, picia alkoholu czy przyjmowania pokarmów w określonym czasie przed pojawieniem się u lekarza.

W tym roku scena, na której zagrają gwiazdy estrady stanie po raz pierwszy w historii na błoniach PGE Narodowego. Na estradzie pojawią się rodzime gwiazdy, ale także dwie zagraniczne kapele, które miały okazję w roku 2023 zagrać podczas festiwalu Pol’and’Rock w Czaplinku – Luiku z Ukrainy oraz Hoffmaestro ze Szwecji.

Koncerty na scenie WOŚP, która w tym roku mierzy aż 56 metrów, rozpoczną się o godzinie 14:00. Tradycyjnie o godzinie 20:00 na scenie pojawi się Jurek Owsiak, który, jak każdego roku, wypuści „Światełko do Nieba”. W tym roku organizatorzy zrezygnowali z pokazu fajerwerków, które zastąpić ma pokaz świateł.

Koncerty 32. finału WOŚP w Warszawie

14:00 – Wojtek Szumański
14:30 – Booze & Glory
15:00 – Golden Life
15:30 – Dorosłe Dzieci
16:00 – Proletaryat
16:30 – Luiku
17:00 – Lordofon
17:30 – Pull The Wire
18:00 – Poparzeni Kawą Trzy
18:30 – BOKKA
19:00 – Hoffmaestro
19:30 – Kwiat Jabłoni
19:50 – Tulia
20:00 – Światełko do Nieba
20:15 – Enej
20:50 – Zalewski
21:25 – LemON

Dodaj artykuł do:
(dodano 28.01.24, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Lindsey Stirling
2
MARCIN
3
Bon Jovi
4
Axel Rudi Pell
5
Twenty One Pilots
6
Various Artists
7
Grzegorz Kupczyk
8
Jess Glynne
9
Future Metro Boomin
10
Dua Lipa
1
Hüseyin Tabak
2
Tony Goldwyn
3
Christian Petzold
4
Louise Archambault
5
James Napier Robertson
6
Hae-yeong Lee
7
Kaouther Ben Hania
8
Grzegorz Dębowski
9
Mstyslav Chernov
10
György Mór Kárpáti
1
Marta Górnicka
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Rodion Szczedrin
8
Michaił Bułhakow
9
Jarosław Murawski
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia