Noc Muzeów na Bielanach

Wyjątkowa Noc Muzeów na Bielanach!: Z radością pragniemy poinformować, że udało nam się zakwalifikować do tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie! Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania wyjątkowego Kompleksu Pokamedulskiego, który mieści się na Dewajtis 3!

18 maja, mieszkańcy Warszawy oraz miłośnicy historii i kultury mają niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - Nocy Muzeów na Bielanach. Tego dnia odwiedzający będą mieli szansę zagłębić się w bogate dziedzictwo kulturowe i religijne Kompleksu Pokamedulskiego, który skrywa wiele fascynujących historii i tajemnic.

DATA: 18 maja 2024 r., start wydarzenia o godz. 17:00
MIEJSCE: Warszawa, ul. Dewajtis 3, Parafia Bł. E. Detkensa
BILETY: Wstęp wolny (wymagana rejestracja na wybraną turę zwiedzania)

HARMONOGRAM CAŁEGO WYDARZENIA:
1.    17:00 - spektakl "Zagłowa Swatem"
2.    Tury Zwiedzania:
•    I Tura - godz. 18:30 - ZAREZERWUJ WEJŚCIÓWKĘ – www.dobremiejsce.org (kolejne wejściówki dostępne do pobrania od 11.05.24)
•    II Tura - godz. 20:30 - ZAREZERWUJ WEJŚCIÓWKĘ – WWW.dobremiejsce.org (kolejne wejściówki dostępne do pobrania od 11.05.24)
*Miejsce zbiórki: Warszawa, Dewajtis 3, wejście E (naprzeciwko Kościoła Pokamedulskiego).
     3.  Wernisaż wystawy Honoraty Wilczyńskiej pt. „Człowiek wewnątrz i na zewnątrz”- Galeria Krużganek, ul. Dewajtis 3, wejście A
     3. 22:30 - koncert J. Mioduchowskiej i K. Tkaczyka z zespołem - Link do artykułu: https://dobremiejsce.org/mioduchowska-tkaczyk-z-zespolem/


Noc Muzeów na Bielanach! Historyczny Klasztor pokamedulski stanie otworem dla Warszawiaków. W programie zwiedzanie z przewodnikiem przestrzeni muzealnych (Eremitoria i Skarbiec), Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP - dawny Kościół Pokamedulski - perła baroku, najcenniejszy zabytek Bielan, Podziemi Kamedulskich i Domku Zakonnika (Eremitorium nr. 13) z oryginalnym wystrojem.

Ponadto uczniowie PLO Archutowskiego zaprezentują spektakl "Zagłowa Swatem" H. Sienkiewicza, w Galerii Krużganek odbędzie się wernisaż wystawy Honoraty Wojczyńskiej, a całość wydarzenia zamknie koncert Joanny Mioduchowskiej i Krzysztofa Tkaczyka z zespołem, którzy w klimatycznej piwnicy artystycznej Podziemi Kamedulskich zagrają autorskie utwory poetycko-literackie. W programie premiera utworu "Kozły oporowe" zainspirowanego kazaniem ks. Wojciecha Drozdowicza.

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.05.24, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Lindsey Stirling
2
MARCIN
3
Bon Jovi
4
Axel Rudi Pell
5
Twenty One Pilots
6
Various Artists
7
Grzegorz Kupczyk
8
Jess Glynne
9
Future Metro Boomin
10
Dua Lipa
1
Hüseyin Tabak
2
Tony Goldwyn
3
Christian Petzold
4
Louise Archambault
5
James Napier Robertson
6
Hae-yeong Lee
7
Kaouther Ben Hania
8
Grzegorz Dębowski
9
Mstyslav Chernov
10
György Mór Kárpáti
1
Marta Górnicka
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Rodion Szczedrin
8
Michaił Bułhakow
9
Jarosław Murawski
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia