UK Subs
Complete punk singles collection

Punk rockowi weterani z UK Subs nie dają o sobie zapomnieć. Zaledwie w styczniu wydali premierowy krążek „Work in progress”, a ostatnio na sklepowe półki trafił przekrojowy, kolekcjonerski album „Complete punk singles collection”.

Na dwóch płytach znalazło się 28 numerów, które pojawiały się na stronach A wszystkich singli zespołu. Taki sposób selekcji utworów sprawił, że zabrakło tu czterech kawałków, które znalazły się na wydanej w 1998 roku płycie „Punk singles collection”. Ale mamy tu za to aż 11 numerów, które uaktualniają kolekcję singli Subsów.

Jak na kolekcjonerski gadżet przystało, płyty zapakowano w oryginalne tekturowe pudełeczko, w którym oprócz płyt znalazła się książeczka opisującą każdego singla zespołu oraz punk-rockowy gadżet w postaci dwóch podstawek pod piwo.

„Complete punk singles collection” chronologicznie przedstawia rozwój i rozliczne zmiany składu UK Subs. Klamrą łączącą wszelkie dokonania grupy jest wiecznie młody wokalista Charlie Harper, który mimo tego, że niebawem będzie świętować swoje 70 urodziny wciąż ma się dobrze, a jego coraz bardziej zdarty i ochrypnięty głos wpisuje się lepiej w styl UK Subs, niż bardziej melodyjne zaśpiewy w początkowym okresie działalności kapeli.

UK Subs to żywa legenda światowego punk rocka. Mody się zmieniają, zespoły pojawiają się i znikają, a ekipa Charliego Harpera wciąż łoi swojego podszytego bluesem i rock’n’rollem brudnego punk rocka. „Complete punk singles collection” to doskonała okazja, żeby nadrobić zaległości w punk rockowej edukacji. Szkoda tylko, że oprawa graficzna albumu jest dość skromna, jak na współczesne standardy.

UK Subs „Complete punk singles collection”
Wyd. Captain Oi, Sierpień 2011

średnia ocena:
oceń utwór:
Dodaj artykuł do:
(dodano 28.09.11 autor: sylwesterzimon)
Dział muzyka
Tagi: uk subs, u.k. subs, punk singles collection, recenzja
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Grzegorz Dębowski
2
Mstyslav Chernov
3
Kaouther Ben Hania
4
Christian Petzold
5
Emily Atef
6
Nanni Moretti
7
Julien Hervé
8
Hae-yeong Lee
9
Ken Loach
10
Jan Jakub Kolski
1
Katarzyna Baraniecka
2
Marta Górnicka
3
reż. Mariusz Treliński
4
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
5
Gabriela Zapolska
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
8
Rodion Szczedrin
9
Michaił Bułhakow
10
Jarosław Murawski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia