Warszawskie kino AMONDO startuje z projektem „KINO W DOMU”

Warszawskie kino AMONDO startuje z projektem „KINO W DOMU” czyli wirtualną salą kinową. W internetowym kinie pokazywane będą filmy, które w ostatnim czasie gościły na srebrnym ekranie, ale także te, które do kin nie zdążyły trafić. Oprócz pokazów online, AMONDO planuje również wydarzenia specjalne, takie jak wirtualne spotkania z twórcami czy warsztaty.

W sobotę, 18 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się pierwszy seans w wirtualnej sali kina AMONDO. Będzie to pokaz obsypanego nagrodami, chińskiego dramatu „Żegnaj, mój synu”, który miał wejść na ekrany kin 24 kwietnia. Ze względu na panującą sytuację jego premiera została przesunięta do Internetu.

Bilet na seans online kosztuje 12 złotych. Można go kupić tak jak na klasyczny pokaz w kinie przez ekobilet, stronę oraz Fanpejdż kina.

Filmy oraz wydarzenia w wirtualnej sali AMONDO będą się odbywać cyklicznie. W najbliższym czasie będą to głównie weekendy. Jeśli pomysł spodoba się widzom, kino będzie wprowadzać do repertuaru sali online coraz więcej propozycji filmowych i wydarzeń.

„Żegnaj, mój synu” to rodzinna saga rozgrywająca się na przestrzeni trzech dekad chińskiej transformacji. Ozdobą filmu są znakomite role Yong Mei oraz Wanga Jingchuna, za które odebrali w Berlinie Srebrne Niedźwiedzie. Film zdobył ponad 20 nagród oraz 40 nominacji na światowych festiwalach filmowych.

Główni bohaterowie Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.

Posługując się historią jednostek, reżyser Wang Xiaoshuai krytycznym okiem spogląda na transformację, jaką na przestrzeni kilkudziesięciu lat przeszło Państwo Środka. Od rewolucji kulturalnej do agresywnego kapitalizmu dnia dzisiejszego.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.04.20, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia