W sierpniu VI Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! w Kielcach

Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! już w sierpniu - na żywo i online.

Komunikat organizatorów:

Od sześciu lat powtarzamy „Nie ma nudy w wakacje”, serwując mieszkańcom Kielc solidną porcję wartościowej rozrywki. I w tym roku, jak zawsze w sierpniu, będzie podobnie.
Wprawdzie formuła Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art!, z wiadomych względów, kształtuje się nieco inaczej niż dotychczas, ale najważniejsze, że nasze letnie spotkanie z teatrem i kreatywną zabawą jest możliwe.

Opracowując tegoroczny program imprezy, priorytetowo traktowaliśmy troskę o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego też planowane wydarzenia odbywać się będą przede wszystkim plenerowo i online. Są wśród nich spektakle, czytanie sztuki, pokazy cyrkowe, atrakcje muzyczne i filmowe, ciekawa oferta warsztatów. Tym razem zrealizujemy je podczas dwóch sierpniowych weekendów (22-23, 29-30 sierpnia), a myśl przewodnia łącząca przygotowane propozycje zawiera się w haśle „Bliskość”.

W kontekście sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa idea ta brzmi nieco przewrotnie, ale jest wyrazem naszej zachęty do pozostania w kontakcie z teatrem,  nawet jeśli kontakt ten jest inny niż dotychczas. Zachęcamy też, by cieszyć się z bycia razem, w rodzinnych relacjach, choć doskonale wiemy, że dzisiejsza codzienność stawia wiele wyzwań rodzicielskich i wychowawczych. Wierzymy, że sztuka może być dla dzieci i opiekunów wsparciem, frajdą, ciekawą formą spędzania czasu, okazją do refleksji i dialogu. Gorąco zachęcamy, aby czerpać z niej podczas Festiwalu Hurra! ART!

W tym roku, w ramach festiwalowych weekendów, zaprezentujemy na ulicach Kielc dwa cyrkowe pokazy adresowane do widzów w każdym wieku tj. „Paradę Sztukmistrzów” i „Zgubowisko, czyli dlaczego warto spełniać marzenia?” przygotowane przez Fundację Sztukmistrze. Na Placu Artystów aktorzy Teatru „Kubuś” przedstawią etiudy pantomimiczne pt. „Plac mimów”, a na letniej scenie KCK wystąpi zespół CUKRY DLA DZIECI z szalonym, muzycznym repertuarem utworów dla najmłodszych.

W przestrzeni online będzie zaś można skorzystać z wideo-poradników o najciekawszych, płatnych i bezpłatnych filmach krótkometrażowych dla dzieci i całych rodzin, a także uczestniczyć w słuchowisku  „Staś i Zła Noga” (produkcja: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, partner: Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach) oraz „ Kot detektyw” (produkcji Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu). Internetowo odbędzie się też czytanie sztuki „Zmęczona historia, czyli milion przygód na dobranoc” w wykonaniu kieleckich aktorów oraz liczne warsztaty realizowane poprzez aplikację Zoom. Będą to warsztaty rodzinne „Kreatywna Mapa Codzienności”, warsztaty tworzenia bajek „Bajkolotnia” adresowane do dzieci w wieku od 5 lat, a także warsztaty umuzykalniające „Gordonki” przeznaczone dla zupełnych maluszków (0-3 lata) i ich opiekunów. Mimo internetowej formy zaplanowaliśmy też warsztaty ruchowe „Ruchome ślady”. Jedynym wydarzeniem prezentowanym na scenie Teatru „Kubuś” będzie prezentacja wielokrotnie nagradzanego, kieleckiego przedstawienia „Pod adresem marzeń”. Liczba miejsc na to wydarzenie jest ograniczona, ale zaplanowaliśmy też transmisję spektaklu online.

Pomysłodawcą i dyrektorem Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! jest dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” - Robert Drobniuch, a kierownikiem programowym Justyna Czarnota - na co dzień szefowa Działu Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Pełny program festiwalu i szczegółowe informacje organizacyjne (także te związane z rezerwacjami i kwestiami bezpieczeństwa) znajdują się na stronach:

www.hurrart.pl
www.teatrkubus.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.08.20, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Mel Gibson
10
Park Chan-wook
1
David Hatcher Childress
2
Terry Pratchett
3
James Marlon
4
Michael Katz Krefeld
5
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
6
Susan Elizabeth Phillips
7
Nadia Sawczenko
8
Nils Thorsen
9
Hanni Munzer
10
Maja Lunde
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia