Koronawirus w Warszawie: Pomagamy osobom w kryzysie bezdomności

W dobie kryzysu z którym przyszło nam wszystkim się zmierzyć (pandemia koronawirusa), zapominamy o wielu potrzebujących, którzy na co dzień korzystają z pomocy innych. Organizacje, streetworkerzy, medycy zajmujący się wspieraniem tych osób, ze względów bezpieczeństwa zawieszają swoją działalność. Inni, zaangażowali się w pomoc służbom ratunkowym, które walczą o życie chorych i opiekują się zakażonymi.

To właśnie dlatego grupa mediowa Iberion stworzyła społeczność zrzeszającą osoby, którym nie jest obojętny los innych ludzi. W ramach pierwszej akcji naszej grupy Koronawirus w Warszawie. Pomagamy szpitalom i innym - postanowiliśmy pomóc bezdomnym ze stolicy, którymi opiekuje się m. in. Fundacja Ergo Sum. Prowadzi ona Klubokawiarnia Życie jest fajne - miejsce pracy dorosłych autystów, w której pracuje 21 dorosłych osób w spektrum autyzmu. Do tej pory jako jedna z wielu organizacji pomagała w przygotowywaniu posiłków dla bezdomnych. Teraz, ze względu na szerzącą się pandemię koronawirusa nie jest to możliwe, a osoby bezdomne pozostały bez wsparcia, które dotychczas otrzymywały.

Link do zbiórki:
https://zrzutka.pl/ca2w3w

Postanowiliśmy założyć zbiórkę, z której środki zostaną przeznaczone na paczki z jedzeniem dla osób w kryzysie bezdomności. Ze środków zakupimy żywność, którą przeznaczymy potrzebującym, oraz do jadłodzielni, które mimo zagrożenia koronawirusem nie zaprzestają działalności i pomagają wszystkim, którzy nie mogą pozwolić sobie nawet na jeden posiłek dziennie.

Dla większości to niewielki i nieodczuwalny dla budżetu gest, który pozwoli bezdomnym przeżyć kolejny dzień bez zmartwień o jakikolwiek posiłek. Nie czekaj i okaz swoje wsparcie dla słabszych.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.03.20, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Herbut Igor
2
Pearl Jam
3
Jan Rapowanie , Nocny
4
Renata Przemyk
5
Rojek Artur
6
Płomień 81
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Yi'nan Diao
2
Nat Faxon, Jim Rash
3
Jan Komasa
4
Destin Daniel Cretton
5
Robert Gliński
6
Piotr Adamski
7
Marco Bellocchio
8
Kristina Grozeva, Petar Valchanov
9
Giuseppe Capotondi
10
Warwick Thornton
1
Lars von Trier
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
7
Rodion Szczedrin
8
Jarosław Murawski
9
Michaił Bułhakow
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia