Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie online

„Nadzieja raz jeszcze” – tak brzmi temat Nadzwyczajnych Dni Tischnerowskich, które odbędą się on-line w dniach 18-20 listopada. Udział w nich wezmą m.in. Anna Dymna, Krzysztof Ingarden, Radosław Krzyżowski, Anna Mateja, Paweł Rojek, Jacek Romanowski, Karol Tarnowski i Jerzy Trela.

Z powodu pandemii nie odbyły się w tym roku w Krakowie 20. Dni Tischnerowskie. Odpowiedzialny za ich organizację Instytut Myśli Józefa Tischnera – we współpracy z innymi instytucjami, które Dni Tischnerowskie powołały do życia – zdecydował się jednak na przygotowanie mniejszej imprezy jesienią, tak żeby wszystkich zainteresowanych myślą i osobą ks. Józefa Tischnera nie pozbawić okazji do spotkań. W tym niespokojnym czasie, jaki przeżywamy, autorzy programu Dni zachęcają do refleksji nad tym, czym jest nadzieja, skąd ją czerpać i jak się nią dzielić.

Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie odbędą się wyłącznie on-line, uczestniczyć w nich będzie więc mógł każdy zainteresowany. Przez trzy kolejne dni – od środy 18 do piątku 20 listopada – będzie można posłuchać fragmentów pism Tischnera czytanych przez znakomitych krakowskich aktorów, a także rozmów z zaproszonymi gośćmi, m.in. Anną Dymną, Krzysztofem Ingardenem i Karolem Tarnowskim. Każdy dzień poświęcony będzie jednej osobie, która wywarła szczególny wpływ na życie i dzieło ks. Tischnera; będą to kolejno: Roman Ingarden, Karol Wojtyła i Antoni Kępiński. Zaplanowano też wieczór filmowy oraz spotkanie z Markiem i Łukaszem Tischnerami, którzy opowiedzą o tym, jak postrzegali sławnego stryja z perspektywy małych chłopców, a także później, kiedy uważniej śledzili jego działalność. Przed południem będzie można wziąć udział w webinarach, podczas których interpretowane będą teksty patrona Dni.

W sobotę 21 listopada w sieci pojawi się retransmisja gali Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera.

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.11.20, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Gojira
2
Kruk, Cugowski Wojtek
3
Evanescence
4
Gerrard Lisa , Maxwell Jules
5
Gutek
6
Sochacka Kaśka
7
Maciejczuk Faustyna
8
sanah
9
Grennan Tom
10
Pietrzak Patryk
1
Daniels Lee
2
Cowperthwaite Gabriela
3
Mangold James
4
Mason Adam
5
Carnahan Joe
6
Holland Agnieszka
7
Bier Susanne
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia