Ola Bieńkowska z zespołem w Absurdzie 228

Już po raz kolejny bywalcy Absurdu 228 będą mogli posłuchać Oli Bieńkowskiej w repertuarze pochodzącym z płyty "Résumé (Take One)".

Tym razem jednak zespół Oli zagra tam w pełnym, pięcioosobowym składzie. Wspólnie z Krzysztofem Herdzinem (piano), Jackiem Królikiem (gitara), Robert Kubiszynem (bas) i Robertem Lutym (bębny) i Ola wykona swoje najbardziej znane utwory, jak "Diggin'", "Twisted" czy "2000 And Fine". Pojawi się także reszta materiału, który w 2012 roku ukazał się na limitowanym, ekskluzywnym wydawnictwie "Résumé (Take One)".

Krążek ten, będący zapowiedzią oficjalnego debiutu artystki na polskim rynku ukazał się w roku 2012. Na rok 2013 zaplanowana jest premiera płyty zatytułowanej po prostu "Résumé". Koncert w Absurdzie 228 będzie prawdopodobnie ostatnią okazją, by na żywo usłyszeć Olę w Warszawie przed jej kolejnym wyjazdem w trasę koncertową z zespołem Brit Floyd – The Pink Floyd Tribute Show. W lutym artystka zagra jeszcze we Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. 

Po latach bycia mistrzynią drugiego planu na scenach Polski i świata wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Ola Bieńkowska otwiera nowy rozdział, prezentując porcję subtelnego jazz-popu o słowiańskim sercu i zachodniej duszy. Wspierana talentami najlepszych polskich muzyków, wokalistka przedstawia zbiór pięknie utkanych piosenek, przejmujących melodii i niebanalnych tekstów. Najważniejszym składnikiem jest jednak sama Ola – wokalistka pełna klasy i wdzięku, obdarzona ciepłym, charyzmatycznym głosem, wszechstronna, odważnie zawiadująca sceną, a jednocześnie cudownie emocjonalna i spontaniczna. Ola jest pierwszą Polką, która ukończyła Liverpool Institute for Performing Arts Paula McCartneya. Debiut fonograficzny podsumowuje jej muzyczną drogę od jej początków w zespole funkowym, przez jazzowe szlify zdobyte pod okiem samej Emy Bem, przez popowe i musicalowe doświadczenia sceniczne, aż po rocka, którym nasiąknęła śpiewając ponad 600 razy słynne „The Great Gig In The Sky“ pod banderą The Australian Pink Floyd Show oraz BritFloyd – The Pink Floyd Tribute Show.

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.01.13, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Ola Bieńkowska
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
Joseph Kosinski
2
Dani de la Orden
3
Celia Rico Clavellino
4
David Marqués
5
Michael Dweck, Gregory Kershaw
6
Blandine Lenoir
7
Margien Rogaar
8
Lionel Baier
9
Dean DeBlois
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia