Festiwal Równe Prawa do Miłości

Piąta edycja festiwalu Równe Prawa do Miłości została wsparta dotacją na imprezę mniejszości seksualnych. Festiwal organizuje co roku w okresie walentynkowym Kampania Przeciw Homofobii.

- Naszym celem jest pokazanie innej strony tego święta - mówiła koordynatorka Równych Praw Maria Szurowska na wtorkowej konferencji prasowej. - Walentynki nie oznaczają, że mężczyzna kupuje kobiecie. Chcemy pokazać, że każda miłość, także nieheteroseksualna, jest wartościowa i warta uwagi.
Festiwal potrwa do 15 lutego. Czeka nas tradycyjny bal kotylionowy, pokaz mody vintage z lat 80. Sylwii Kiertowicz i występ śpiewaczki operowej Izabeli Kopeć do muzyki house. W programie jest też kilka poważnych debat. M.in. w Nowym Wspaniałym Świecie odbyła się pierwsza - o sytuacji osób LGBT (lesbijki, geje, bi - i transseksualiści) w służbach mundurowych w Polsce i na świecie. Oprócz tego podczas festiwalu będziemy mogli pooglądać homoerotyczne musicale, na czele z klasykiem gatunku, kolorowym i rozwrzeszczanym "The Rocky Horror Picture Show" z 1975 r. Pokaz odbędzie się 15 lutego w Och-teatrze. Ponadto wystawy w galerii Schody i koncert zespołu Sublim w klubie 1500 m2 do Wynajęcia (11 lutego).

- To festiwal dla wszystkich, dla hetero też. Nie chcemy się odcinać, co często się nam zarzuca, tylko wspólnie się bawić i edukować - powiedział dziennikarzom Maciej Kamiński (KPH). Robert Biedroń, wieloletni prezes Kampanii, dorzucił: - Nasza impreza to alternatywa dla komercyjnych, heteronormatywnych walentynek. Zapraszamy osoby heteroseksualne, te, których ciekawi nasz świat, i te, które są być może znudzone swoim światem i chcą poeksperymentować.

Po raz pierwszy w historii imprez mniejszości seksualnych festiwal Równe Prawa dostał dofinansowanie z urzędu miasta. - To przełom, wydarzenie historyczne - komentował Biedroń.

Szczegółowy program festiwalu na stronie http://festiwal.kph.org.pl/
 

warszawa.gazeta.pl
 

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.02.11, autor: redakcja)
Dział wszystkie
Tagi: Festiwal Równe Prawa do Miłości, kph
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Blumberg
2
The Storyteller
3
Wojtek Mazolewski Quintet
4
Ólafur Arnalds
5
Steve Hackett
6
Pink Floyd
7
Paul Weller
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Samuel Van Grinsven
2
Mike Flanagan
3
Danny Boyle
4
Paolo Genovese
5
Paolo Cognetti
6
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
7
Jan Hřebejk
8
Rebecca Lenkiewicz
9
Ido Fluk
10
David Marqués
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia