Dr Misio - ostry rock & roll bez przebaczenia

Prezentujemy nowy teledysk formacji Dr Misio do piosenki „Mentolowe papierosy”. Reżyserem teledysku jest Bartek Piotrowski.

Dr MISIO, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”) oraz z roli managera legendarnej Paktofoniki w filmie „Jesteś Bogiem”.

Arek wyreżyserował m.in. musical „Jeździec burzy” z muzyką The Doors i debiutancką fabułę „Prosta historia o miłości” – Grand Prix Kina Niezależnego na Festiwalu w Gdyni z Magdą Popławską, Rafałem Maćkowiakiem & Bartkiem Topą w rolach głównych.

Nazwę Dr Misio przekornie zaczerpnięto z tekstu pisarza, redaktora m.in. działu „Kultura” G.W., wyróżnionego nagrodą Czytelników Literackiej „Nike” - Krzysztofa Vargi o schizoidalnej naturze człowieka, autora większości tekstów na płycie „Młodzi”. W warstwie literackiej zespół może również poszczycić się tekstami zaprzyjaźnionego poety, wielokrotnie nominowanego do Literackiej Nagrody „Nike”, laureata „Paszportu Polityki”), dziennikarza & muzyka - Marcina Świetlickiego.

Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.
Debiutancki album, zatytułowany „Młodzi” ukaże się pod skrzydłami wytwórni Universal Music Polska 26 marca 2013.
Płytę nagrano w 2012 u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego. Współautorem aranżacji utworów „Mentolowe papierosy” i „Pudelek” jest Mateusz Pospieszalski.

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.03.13, autor: irka)
Dział muzyka
Tagi: Dr Misio - ostry rock & roll bez przebaczenia
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Skunk Anansie
2
Eluveitie
3
Arkadiusz Jakubik
4
sanah
5
Damiano David
6
Anita Lipnicka
7
W.E.N.A.
8
Karolina Czarnecka
9
The Waterboys
10
Marcin Maciejczak
1
David Marqués
2
Frydrych-Zdanowska
3
Michael Dweck, Gregory Kershaw
4
Wes Anderson
5
Tim Moriarty
6
Len Wiseman
7
Mascha Halberstad
8
Payal Kapadia
9
Barbara Miller, Philip Delaquis
10
Min Bahadur Bham
1
Katarzyna Puzyńska
2
Kim Jiyun
3
Izabela Żukowska
4
Sylwia Pyć
5
Małgorzata Żebrowska,
6
Arkady Saulski
7
Maciej Siembieda
8
William Drake Westervelt
9
Leszek Herman
10
Maria Oruna
1
Ewa Platt
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Opera Krakowska w Krakowie
10
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia