F R U Polski Festiwal Kontakt Improwizacji odbędzie się już 1 maja po raz trzeci w Łodzi.
Po raz kolejny tancerze z całej Polski zjadą do Łodzi, żeby tu od najlepszych uczyć się Kontakt Improwizacji. Odbywający się w dniach 30.IV–5.V F R U Festiwal to warsztaty tańca, warsztaty tworzenia video, JAMy z muzyką na żywo, trzy otwarte wieczory dla publiczności: pokazy Grupy KIJO, pokazy Gości oraz wieczór performance uczestników festiwalu. Tancerze planują również pobić rekord JAMowania ustanowiony na poprzednim F R U (17h tańca! bez przerwy do muzyki na żywo).
W myśl zasady „cudze chwalicie - swego nie znacie”, na FRU Festiwalu uczą znani i cenieni polscy nauczyciele. To jedyna taka okazja, by zapoznać się z techniką prowadzenia przez nich zajęć na rodzimym festiwalu oraz niepowtarzalna okazja do zbudowania platformy wymiany doświadczeń pasjonatów tańca.
Idea FRU Festiwalu zakłada przybliżenie i eksplorowanie Kontakt Improwizacji (KI) jako techniki tańca powstałej w latach 70-tych minionego stulecia w USA. FRU Festiwal powstał z myślą o korzeniach KI, a także z potrzeby propagowania Kontakt Improwizacji jako TECHNIKI tańca opartej o konkretne zagadnienia takie jak: dynamika, grawitacja, siła odśrodkowa, ciężar, pęd, swing, zawieszenie, energia.
Partnerem do tańca w trzeciej edycji FRU Festiwalu będzie oko kamery.
Uczestnicy warsztatów w kilkuosobowych grupach tworzyć będą taneczne etiudy filmowe, które zostaną zaprezentowane publiczności podczas premiery ostatniego dnia Festiwalu.
Warsztaty poprowadzą:
Taniec: Kama Jankowska, Anna Haracz, Maga Radłowska, Sebastian Flegiel, Adrian Bartczak, Michał Ratajski.
Video: Daria Wiktoria Kopiec, Ula Pociecha, Michał Krut.
Muzyka – JAMy: Suavas Lewy, Damian Siuta, Marcus Saudy
Kuchnia: Latająca Kuchnia Baby Jagaty
Organizator: K I J O Fundacja & Grupa
Partnerzy: AOIA, Latająca Kuchnia Baby Jagaty, PS Dance Co; BLOT,
Festiwal jest wydarzeniem w pełni niezależnym, non-profit, finansowanym wyłącznie z wpłat uczestników – Ilość miejsc ściśle ograniczona.
Lokalizacja: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |