„Bez strachu? Polskie drogi do równouprawnienia” – debata w Teatrze Nowym

25 maja o godz. 20.15, tuż po zakończeniu spektaklu „Encyklopedia duszy rosyjskiej” na scenie Teatru Nowego, przy ulicy Gazowej 21, odbędzie się spotkanie pt. „Bez strachu? Polskie drogi do równouprawnienia”, w którym udział weźmie Pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz,Pełnomocniczka Rządu do Spraw Równego Traktowania;

„Bez strachu? Polskie drogi do równouprawnienia”

spotkanie z Agnieszką Kzołowską-Rajewicz, Pełnomocniczką Rządu do Spraw Równego Traktowania

W trakcie spotkania z Agnieszką Kozłowską-Rajewicz porozmawiamy o tym, czy w Polsce perspektywa równouprawnienia budzi autentyczny strach; zastanawiać się będziemy nad tym, na jakie bariery natrafiają w Polsce działania zmierzające do rozwijania polityk równościowych a także nad tym jakie siły i grupy społeczne mogą czuć się najbardziej ich realizacją zagrożone. Będziemy chcieli również poruszyć problematykę kryzysu męskości a także przyjrzeć się źródłom i efektom męskiej dominacji w polskiej polityce. Porozmawiamy o in vitro, aborcji, związkach jednopłciowych. I choć są to tematy o szczególnej społecznej drażliwości rozmawiać o nich będziemy tak jak zawsze rozmawia się w Teatrze Nowym: szczerze, kameralnie i z udziałem publiczności.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizowanego w Teatrze Nowym projektu pt. „Zarządzanie strachem – II festiwal sztuki angażującej”, realizowanego m.in. ze środków finansowych Urzędu Miasta Kraków oraz Narodowego Centrum Kultury; Spotkanie rozpoczyna cykl „Rozmów o nastrojach społecznych”, które regularnie odbywać się będą w Teatrze Nowym przez cały 2013 rok; w najbliższym czasie na Gazowej pojawią się m.in. Jacek Żakowski i Wanda Nowicka; udział w spotkaniu jest bezpłatny; spotkanie poprzedzi spektakl „Encyklopedia duszy rosyjskiej” w reż. Piotra Siekluckiego, z udziałem Edwarda Linde-Lubaszenko; bilety na spektakl do kupienia w kasie Teatru Nowego.

„Zarządzanie strachem – II festiwal sztuki angażującej” to kontynuacja projektu „Sztuka Gniewu – festiwal sztuki angażującej”; przez cały 2013 rok, poprzez cykl premier, działań społecznych i rozmów z intelektualistami starać się będziemy odpowiedzieć sobie na pytanie o stan społeczeństwa obywatelskiego w Polsce; zastanawiać się będziemy nad tym w jakich obszarach rodzi się w Polsce społeczny strach, czego się boimy i dlaczego nie chcemy lub nie potrafimy o tym rozmawiać; podążając za sugestiami wybitnych współczesnych socjologów zastanawiać się również będziemy nad tym, w jaki sposób zarządza się naszym strachem i do czego w perspektywie relacji społecznych zarządzanie strachem może w przyszłości doprowadzić.

„Bez strachu? Polskie drogi do równouprawnienia”, spotkanie z Agnieszką Kozłowską-Rajewicz, Pełnomocniczką Rządu do Spraw Równego Traktowania.

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.05.13, autor: blackrose)
Tagi: równouprawnienie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Dan Trachtenberg
2
Sebastian Juszczyk
3
Wojciech Smarzowski
4
Agnieszka Holland
5
Radu Jude
6
Paweł Podolski
7
Michał Kwieciński
8
Maura Delpero
9
James Marquand
10
Błażej Hadro
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia