Dyskusja „Czas celebrytów. Mediatyzacja życia publicznego”

Collegium Civitas zaprasza 26 czerwca o godz. 18:00 na dyskusję na temat celebrytyzacji w życiu publicznym oraz promocję książki Małgorzaty Molędy-Zdziech „Czas celebrytów. Mediatyzacja życia publicznego”. Spotkanie poprowadzi red. Grzegorz Miecugow.

Media chętnie zapraszają celebrytów i zachęcają, by wypowiadali się na każdy temat. Wielu z nich staje się tym samym ekspertami od wszystkiego, choć ich kompetencje wydają się wątpliwe. Czy celebryci zastąpią autorytety, czy staną się liderami opinii? Czy czas ekspertów minął bezpowrotnie i chcemy już słuchać tylko opinii tzw. gwiazd ekranu?

Zdaniem dr hab. Małgorzaty Lisowskiej-Magdziarz, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim książka Małgorzaty Molędy-Zdziech “to wartościowy przegląd koncepcji mediatyzacji i celebrytyzacji. Zawiera też ciekawą autorską koncepcję powiązania tych terminów i usytuowania ich na tle kultury ponowoczesnej. Książka ma sporą wartość poznawczą, może się okazać użyteczna dla studentów dziennikarstwa, teorii komunikowania, socjologii mediów, a także dla dziennikarzy i dla wszystkich czytelników zainteresowanych problematyką współczesnych mediów.


Promocji książki będzie towarzyszyć inauguracja pierwszego w Polsce kierunku studiów „Dziennikarstwo i Nowe media”. Kierunek „Dziennikarstwo i Nowe Media” stanowi odpowiedź na głębokie przeobrażenia zachodzące w świecie mediów w związku z rozwojem nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Studia wyposażą absolwentów w praktyczne umiejętności warsztatu dziennikarskiego, dostarczając zarazem szerokiej wiedzy o współczesnym świecie, w którym nowe technologie informacyjne i komunikacyjne ogrywają zasadniczą rolę.

Collegium Civitas, Plac Defilad 1, Warszawa

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.06.13, autor: blackrose)
Tagi: Dyskusja „Czas celebrytów. Mediatyzacja życia publicznego”
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Archive
2
Gorillaz
3
Kwiat Jabłoni
4
Balu Brigada
5
Megadeth
6
Robbie Williams
7
Karnivool
8
Lech Janerka
9
Gaerea
10
Avatar
1
David Borenstein, Pavel Talankin
2
Joachim Trier
3
Gan Bi
4
Łukasz Palkowski
5
Christophe Gans
6
Chloe Zhao
7
Michel Franco
8
Margherita Ferri
9
Paolo Sorrentino
10
Eva Libertad
1
Weronika Zajkowska
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia