Zwycięzcy szóstej edycji "Okiem Młodych"

Zakończyła się szósta edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy.

Jury w składzie: Tadeusz Sobolewski (przewodniczący), Jędrzej Morawiecki, Paweł Wysoczański, po obejrzeniu 17 filmów konkursowych, postanowiło przyznać cztery wyróżnienia – dla:

Tomasza Jeziorskiego za film „Obóz”

Izabeli Kiszczak za film „2×2″

Aleksandry Maciejczyk za film „Nils”

Bartka Tryzny za film „Pocztówka”

Nagroda Specjalna Jury trafiła w ręce Anieli Gabryel za film „Lecieć – nie lecieć”. W uzasadnieniu czytamy: „Z rutynowej pracy ornitologów – obserwatorów ptaków – autorka stworzyła intrygujący filmowy spektakl, który oddaje nasz dwoisty stosunek do natury: bliskość i poczucie oddzielenia”.

Grand Prix, 3000 złotych i statuetkę „Złotego Oka” otrzymała Marta Prus za film „Osiemnastka”. Uzasadnienie: „Za wyczucie rytmu, zwartość kompozycyjną, za umieszczenie motoru fabularnego na tyle silnego, że mógłby powieźć nas znacznie dalej, drogą długiego metrażu. Przede wszystkim jednak za uczciwość wobec bohaterki, za wrażliwość obserwacji, ale i opowiadania w naturalistyczny i jednocześnie nienachalny sposób o brutalnej rzeczywistości”.

Nagrodę Dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury, Tomasza Jamroga i 500 złotych, otrzymał film „Bohater”, reż. Alma Asuai, Marcin Kasica, Olga Winiarczyk.

Nagroda Publiczności, ufundowana przez Ligę Kobiet Polskich, koło w Świdnicy, została przyznana Anieli Gabryel za film „Lecieć – nie lecieć”.

Nagrodę Międzynarodowego Jury Młodzieżowego w składzie: Adriana Christ, Arkadiusz Ziobrowski, Lisa Meyer i Johanes Girsule, otrzymała Julita Pasikowska za film „Cienie przeszłości”. Uzasadnienie: „Nagroda trafia do Julity Pasikowskiej za niekonwencjonalny pomysł zrealizowania filmu dokumentalnego, opowieść aktualną i moralizującą, poruszającą ponadczasowe tematy”.

„Kinematografek”, nagroda osadzonych Aresztu Śledczego w Świdnicy, trafiła w ręce Emilii Śniegoskiej za film „Eward”.

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.09.13, autor: blackrose)
Tagi: Okiem Młodych
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
William Kent Krueger
2
T. M. Logan
3
Marcin Szymański
4
Lisa See
5
Jo Nesbo
6
Max Kidruk
7
Anna Sólyom
8
Jojo Moyes
9
Maria Gąsienica-Zawadzka
10
Ludwik Lunar
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia