Trzeci Oddech Kaczuchy

25 października w Teatrze Kamienica odbędzie sie satyryczny zawrót głowy w wykonaniu Trzeciego Oddechu Kaczuchy.

Ona i on, czyli Maja Piwońska i Andrzej Janeczko przedstawią codzienne sprawy i bieżące wydarzenia nurtujące społeczeństwo za pomocą krótkich pioseneczek. Mistrzowski duet jak zwykle do wspólnego śpiewania wciągnie publiczność. Program, który tworzą jest niezwykle urozmaicony, od piosenek kabaretowych, przez parodie znanych i lubianych utworów (m.in. piosenki Bregowica, Baśka Wilków), po liryczne ballady. Ten satyryczny misz-masz, od czasu do czasu przetykany nutką melancholii, niejednego rozbawi do łez.


Trzeci Oddech Kaczuchy narodził się styczniowej nocy 1981 r. w Olsztynie przy Wyższej Szkole Pedagogicznej, a zadebiutował tegoż roku na XVIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Dziennikarzy za wykonanie piosenek: Wódz, Pytania syna poety oraz Kombajnista. Popularność zawdzięcza śpiewanej satyrze Andrzeja Janeczki, autora większości tekstów i muzyk. Początkowy skład zespołu stanowili: Maja Piwońska, Andrzej Janeczko oraz Zbigniew Rojek. Obecnie występują na scenie jako duet – Maja Piwońska i Andrzej Janeczko. Wielokrotnie występowali w różnych programach kabaretowych i satyrycznych, audycjach radiowych, w latach 90. zrealizowali w TVP takie recitale jak np.: Kaczuch szoł, Zezowata noc Kaczuchy, X Oddech Kaczuchy czy też Marsjanin w Hurtowni. Nagrali cztery płyty długogrające, kilkakrotnie grali dla Polaków w Kanadzie, USA, Hiszpanii, Anglii i Norwegii.

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.10.13, autor: akot06)
Dział wszystkie
Tagi: poezja śpiewana, muzyka, teatr, recital, satyra, piosenka satyryczna, kultura, sztuka
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Wojciech Smarzowski
2
Dan Trachtenberg
3
Sebastian Juszczyk
4
Agnieszka Holland
5
Paweł Podolski
6
Michał Kwieciński
7
Radu Jude
8
James Marquand
9
Maura Delpero
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Artur Andrus, Maria Czubaszek
2
Iwona Kienzler
3
Peter A. Levine
4
Anna Klejzerowicz
5
Michał Śmielak
6
P.K. Farion
7
Katarzyna Puzyńska
8
Christopher Golden
9
Marek Sekielski
10
Sylwia Kubik
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia