Warsztaty Biografie rzeczy – performatywne opowieści

Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza na warsztaty opowiadania z najsłynniejszą polską grupą opowiadaczy Grupą Studnia O.!

W Muzeum Historii Żydów Polskich prezentujemy nową wystawę czasową Biografie rzeczy. Dary z kolekcji Muzeum Historii Żydów Polskich. Na wystawie po raz pierwszy prezentowane są obiekty z kolekcji muzeum, a wraz z nimi sylwetki niezwykłych ludzi - Darczyńców. Ludzi, którzy przekazali muzeum cenne dary lub użyczyli osobistych pamiątek. Przekazali muzeum nie tylko przedmioty, ale także swoje emocje i swoje osobiste losy. Na wystawie zobaczyć można ponad 400 obiektów z kolekcji muzeum w towarzystwie niezwykłych dzieł sztuki współczesnej. Biografie rzeczy to nie tylko wystawa, lecz także bogaty program wydarzeń towarzyszących: przez cały czas trwania wystawy odbywać się będą spotkania z kuratorami, seminaria dyskusyjne, konferencje oraz warsztaty, zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży.

9 i 10 listopada zapraszamy do zasmakowania tajników sztuki opowiadania podczas dwudniowych warsztatów Biografie rzeczy – performatywne opowieści, prowadzonych przez członków najsłynniejszej polskiej grupy opowiadaczy – Grupy Studnia O. Warsztaty, skierowane do młodzieży i dorosłych, oparte będą na historiach przedmiotów prezentowanych na wystawie Biografie rzeczy. Dary
z kolekcji Muzeum Historii Żydów Polskich.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają bliżej obiekt muzealny poprzez wybranie własnego przedmiotu i zbudowanie wokół niego własnej historii. Na koniec uczestnicy warsztatów będą mieli szansę sprawdzić sztukę performatywnego opowiadania w praktyce, przejmując rolę przewodników po wystawie, uwzględniając zarówno treści kuratorskie, jak i własne refleksje, wspomnienia i wrażenia związane z wybranymi przedmiotami.

Prowadzenie: Grupa Studnia O.

9 listopada, godz. 17.00-19.30

10 listopada, godz. 15.00-18.00

(dwa dni warsztatów dla jednej grupy)

Wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu +48 22 47 10 301 albo e-mailem: rezerwacje@jewishmuseum.org.pl.

Muzeum Historii Żydów Polskich

ul. Anielewicza 6, Warszawa

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.11.13, autor: blackrose)
Tagi: Warsztaty Biografie rzeczy, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Tom Grennan
2
Molly Tuttle
3
Van Halen
4
Daniel Blumberg
5
Wojtek Mazolewski Quintet
6
The Storyteller
7
Ólafur Arnalds
8
Paul Weller
9
Pink Floyd
10
Steve Hackett
1
Mike Flanagan
2
Paolo Genovese
3
Zach Cregger
4
Guillaume Nicloux
5
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
6
Paolo Cognetti
7
Samuel Van Grinsven
8
Danny Boyle
9
Jan Hřebejk
10
Ido Fluk
1
Elizabeth Jane Howard
2
Hanna Greń
3
Michelle Frances
4
Robert Michniewicz
5
Anna Bailey
6
Patrycja Pelica
7
Lucinda Riley
8
Beatriz Serrano
9
Agnieszka Cubała
10
Ildefonso Falcones
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia