Największy wiedeński festiwal sztuki - Vienna Art Week

Vienna Art Week to cykl istotnych i wiele wnoszących imprez artystycznych w Wiedniu. Ten największy wiedeński festiwal sztuki, który trwa w tym roku do 24. listopada, zyskał już międzynarodowy charakter.

W tym roku Vienna Art Week proponuje intensywny oraz zróżnicowany program obejmujący ponad 100 różnych wydarzeń. Organizator festiwalu Wiedeński Klaster Artystyczny stawia sobie za cel zintensyfikowanie współpracy austriackich i międzynarodowych artystów. Udział w festiwalu biorą 28 wiedeńskie instytucje kulturalne, skupione w Klastrze Artystycznym, znane galerie, państwowe oraz prywatne instytucje kultury. Łącznie 25 projektów specjalnych oraz 19 alternatywnych przestrzeni wystawowych zadziwią i zaciekawią praktycznie każdego.

Dziewiąta edycja festiwalu nosi tytuł „PROJECTING WORLDS” i ma podejmować tematy wokół funkcji budowy tożsamości wyrazu artystycznego. W ramach wystaw, wizyt w atelier, galeriach, rozmów z artystami, wykładów, performance’ów i paneli dyskusyjnych szczególną uwagę poświęca Vienna Art Week artyście jako twórcy dzieł i narratorowi we własnej przestrzeni. Przy tym najważniejszy jest dialog pomiędzy artystą a obserwatorem.

Wielu artystów i teoretyków sztuki, którzy w tym roku biorą udział w Vienna Art Week pochodzi z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. z Ukrainy, Bułgarii, Rumunii, Czech, Słowacji. Zaprezentują się oni w ramach wystaw lub w trakcie otwartych  dyskusji.

Lista instytucji w Wiedniu, które uczestniczą w tegorocznym Vienna Art Week jest bardzo długa. To m.in. 21er Haus, Akademia Sztuk Pięknych, Albertina, Belvedere, DOROTHEUM, Muzeum Żydowskie, Dzielnica Muzeów & Kunsthalle Wien Karlsplatz, KUNST HAUS WIEN, Leopold Muzeum, MAK – Muzeum Sztuki Stosowanej, mumok – Muzeum Sztuki Współczesnej, Secesja.

Bliższe informacje oraz program: www.viennaartweek.at

Vienna Art Week
18. - 24. listopad 2013
różne lokalizacje, Wiedeń

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.11.13, autor: jcalus)
Tagi: Wiedeń, Vienna Art Week
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Blumberg
2
Wojtek Mazolewski Quintet
3
The Storyteller
4
Ólafur Arnalds
5
Steve Hackett
6
Paul Weller
7
Pink Floyd
8
Józef Skrzek
9
Anti Babylon System
10
The Weeknd
1
Mike Flanagan
2
Paolo Genovese
3
Zach Cregger
4
Guillaume Nicloux
5
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
6
Paolo Cognetti
7
Samuel Van Grinsven
8
Danny Boyle
9
Jan Hřebejk
10
Ido Fluk
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia