Teatr TINTILO zaprasza na "Księżniczkę Sarę" do Rampy

Zapraszamy na najnowszą premierę Teatru Muzycznego TINTILO: "Księżniczka Sara". Najbliższe spektakle "Księżniczki Sary" odbędą się 14 i 15 stycznia 2014 w Teatrze Rampa na Targówku (Warszawa).

Wzruszający musical na motywach powieści „Mała księżniczka” F.H. Burnett. Losy dziewczynki, która z otaczanej czułą opieką córki angielskiego oficera staje się służącą, przekonują widzów, że prawda o człowieku tkwi w wytrwałości, z jaką czyni dobro, a szlachetność charakteru to skarb, którego nikt nie może odebrać.

Sara Crewe, tytułowa bohaterka, znana młodej widowni ze szkolnych lektur i filmu animowanego, po śmierci matki zostaje umieszczona w Londynie na „Wzorowej Pensji dla Panien", gdzie początkowo jest traktowana jak księżniczka. Kiedy roznosi się wieść o śmierci jej ojca, dziewczynka zostaje zepchnięta do roli pomywaczki wyzyskiwanej bezlitośnie przez właścicielkę pensji. Sara musi mieszkać na poddaszu i ciężko pracować na swoje utrzymanie. W tym trudnym okresie zachowuje się godnie i dzielnie. Jej historia, intrygująca i niezwykła, uczy, że to człowiek i jego wewnętrzna siła czynienia dobra, a nie zewnętrzne okoliczności, decydują o kształcie świata, który go otacza.

Na widzów czekają niezapomniane chwile z rozśpiewanym i roztańczonym zespołem Teatru Muzycznego TINTILO. Nie zabraknie tańca musicalowego, poruszających piosenek, klasycznego jazzu, a nawet… klimatu Bollywood.

adaptacja, teksty piosenek, reżyseria: Teresa Kurpias-Grabowska

scenografia, kostiumy, opracowanie graficzne: Ilona Zajączkowska

muzyka: Anna Bajak, Marcin Kuczewski, Natalia Bajak

przygotowanie solistów i chóru: Anna Bajak, Natalia Bajak, Barbara Wąsiewicz

choreografia i ruch sceniczny: Jacek Wazelin

choreografia "Bollywood": Marcin Furga

kierownictwo produkcji: Mirosław Leszczyński, Aleksandra Wiśniewska

realizacja i edycja nagrań: Edward Sosulski

mix i mastering: Marcin Kuczewski


światło: Andrzej Kulesza

dźwięk: Mikołaj Skalski, Robert Gołaszewski

inspicjentka: Marzena Bednarska-Almert

charakteryzacja: Anna Gradowska

wykonanie kostiumów: atelier Edyty Soczewki, Renata Radzikowska, Lidia Sawicka

wykonanie scenografii: Marek Kaczor, Jacek Radziszewski, firma Hesperus

pracownia modelatorska: Tomasz Stolarski

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.01.2014, autor: blackrose)
Tagi: Teatr TINTILO, Księżniczka Sara, Warszawa, Rampa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sang-il Lee
4
Giorgos Georgopoulos
5
Kleber Mendonça Filho
6
Maggie Gyllenhaal
7
David Borenstein, Pavel Talankin
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Kirill Sokolov
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia