Fenomen flamenco polega na tym, że nawet jeśli nie wszystko się w nim rozumie, to się go przeżywa. Wyraża przede wszystkim uczucia i emocje, a one zawsze są prawdziwe. We Wrocławskim BauBarze już 27 lutego odbędzie się impreza w tym klimacie.
Zapraszamy do świata niepowtarzalnej, bardzo zmysłowej i esencjonalnej sztuki flamenco, która odrywa od codziennych obowiązków i pozwala zatrzymać się chociaż na chwilę i odpocząć w słonecznej, tętniącej radością, energią pachnącej pomarańczami Andaluzji.
Borja Soto
Obecnie jedyny śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący ze znanej cygańskiej rodziny z Sewilli. Sztuka flamenco była obecna w jego domu od zawsze. Największy wpływ na jego zamiłowanie do śpiewu miał jego wujek el Lebrijano - jeden z najwybitniejszych artystów flamenco swojego pokolenia. Borja swoje doświadczenie zdobywał na ulicach Sewilli. Początkowo rozwijał swój talent w miejscowych barach, tawernach czy fiestach flamenco. Jego styl śpiewu reprezentuje nowoczesny nurt flamenco tzw. flamenco moderno. Jegocharyzmatyczna osobowość sprawia, że występy przepełnione są energią, rytmem i pozwalają poczuć się jak na prawdiziwej cygańskiej fieście.
Damian Kowaliński
Gitarą flamenco zainteresował się w 1999 r. i przez kilka lat uczył się tej sztuki jako samouk, by wreszcie udać się w podróż do Andaluzji w poszukiwaniu korzeni flamenco. Jest pierwszym polskim gitarzystą flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli. Zamieszkiwał przez wiele lat w rozmaitych miejscach Andaluzji. Najwięcej czasu spędził w Sewilli gdzie pobierał nauki u najlepszych mistrzów tego gatunku takich jak: Niño de Pura, Paco Cortés, Pedro Sierra... Jako jeden z bardzo nielicznych Polaków wystepował w Hiszpanii, gdzie akompaniował do tańca i śpiewu wielu wybitnym artystom.