Wojciech Klich, legenda polskiego bluesa i rocka, były członek zespołu Ziyo, pracuje nad płytą “Karolowe Pieśni”.
Nad płytą „Karolowe Pieśni”, do powstania której inspiracją i punktem wyjścia była postać Karola Wojtyły oraz jego poezja, Wojciech Klich pracuje już od dłuższego czasu. – W trakcie usypiania mojego synka sięgnąłem po tomik poezji Karola Wojtyły i tak to się wszystko zaczęło – wyjaśnia gitarzysta.
Karol Wojtyła od młodzieńczych lat zdradzał wiele talentów. Szczególnie silna okazała się miłość do teatru oraz poezji. W swoich etapach twórczych przechodził okres fascynacji renesansem i romantyzmem. Papież uprawiał lirykę refleksyjną, precyzyjną i powściągliwą stylistycznie. Jego utwory charakteryzowały się często wizyjnością obrazów.
Data premiery płyty nie jest jeszcze znana, jednak już dzisiaj zapoznać można się z pierwszym utworem zapowiadającym album. Utworu „Płoń nie za blisko nieba” posłuchać można tutaj:
https://soundcloud.com/wojciech-klich/p-o-nie-za-blisko-nieba
Materiał zawarty na płycie „Karolowe Pieśni” promowany będzie na koncertach. Ich daty ujawnione zostaną wkrótce.
Wojciech Klich to aktualnie jeden z najbardziej wpływowych gitarzystów w Polsce. Lider grupy Bardzo Orkiestra, gdzie prezentuje swoją autorską muzykę. Jest animatorem i pomysłodawcą wielu muzycznych wydarzeń w rodzinny Tarnowie, które przez niektórych uważane są już za kultowe: Zaduszki Dżemowe, Wydmuszki Rockowe, Był Sobie Blues Festiwal, Wianuszki i Rockowe O!płateczki. Przez wiele lat gitarzysta jednego z najlepszych zespołów rockowych w historii polskiej muzyki - ZIYO. Koncertował w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie u boku takich mistrzów gitary, jak Russell Marsland, Carlos Johnson i Charlie Love. Przez ostatnie lata był członkiem zespołu koncertowego popularnej polskiej wokalistki Ani Wyszkoni. Klich jest autorem największego przeboju Wyszkoni, jakim jest piosenka "Czy ten Pan i Pani".
Zapraszamy serdecznie do śledzenia informacji na łamach Facebooka, gdzie w najbliższym czasie opublikowane zostaną dwa kolejne utwory, jakie znajdą się na płycie „Karolowe Pieśni”: https://www.facebook.com/klich.wojciech
fot. aut. Paweł Topolski
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |