Kasa Chorych – legenda polskiego bluesa zapowiada nowy album

Kasa Chorych – legenda polskiego bluesa już na początku kwietnia wyda  nowy, długo wyczekiwany album. 

W tej chwili trwają prace nad teledyskiem do jednego z utworów zatytułowanego „Biały Blues”. Obrazek zrealizowany został w zabytkowej dzielnicy Katowic – Nikiszowcu oraz w klubie muzycznym Villa Moda. „Mały Klaus” zabytkowa lalka Teatru Ateneum w  Katowicach, znana z bajki „Jak Zdobyć Korzec Złota czyli Bezeceństwa Pana Klausa” zagrała główną rolę, natomiast animował ją aktor Bartosz Socha. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiedzialny jest Dariusz Świtała. Już wkrótce teledysk trafi do stacji muzycznych, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii z planu teledysku:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152261719211069.1073741837.71063596068&type=3&uploaded=13

Jak zapowiada zespół najnowszy album może być sporym zaskoczeniem dla fanów tejże formacji, a to za sprawą brzmień, dotąd nie słyszanych w ich muzyce. Na krążku zabrzmią akustyczne gitary, harmonijka, pojawią się nawiązania do muzyki lat 60 i 70, a całość zamknięta będzie w lekkich, przestrzennych kompozycjach. Nowa płyta, nowe brzmienie, powiew świeżości oraz goście: Sebastian Riedel (wokal), Jan Gałach (skrzypce), Bartek Szopiński (organy Hammonda), Romek Puchowski (gitara Dobro), Adam Wendt (saksofon) czy John Clifton (harmonijka) i inni. Jak zapewniają muzycy, ten album jest świadectwem na przywiązanie Kasy Chorych do konwencji bluesowej, a zarazem dowód na to, że w ramach swej ulubionej formuły poszukują konsekwentnie nowych środków artystycznego wyrazu. Album zarejestrowany został w studiu „LaGrunge”, w niewielkiej podlaskiej miejscowości „Orla”, kilkanaście kilometrów od granicy z Białorusią. Muzycy spędzili w tym niezwykłym miejscu kilka miesięcy, chłonąc klimat podlaskich terenów.

Kasa Chorych „Orla”
Lista utworów:
1. Biały Blues
2. O Człowieku
3. Przez Jedną Noc
4. O Kobiecie
5. Blues Leżącego
6. Musisz Wiedzieć
7. O Nim
8. Po Co?
9. Niespodzianka
10. Dokąd Mnie Prowadzisz?
11. Zawsze Znajdę Czas

+ bonus
12. Dwa Razy M

Obecny skład zespołu:
Jarek Tioskow - śpiew, gitary, gitary akustyczne, slide
Michał Kielak - harmonijka, chórki
Włodek Dudek - gitara
Marek Szerszyński - gitara basowa
Mirek Wiechnik - perkusja

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.03.2014, autor: gaba)
Dział muzyka
Tagi: Kasa Chorych – legenda polskiego bluesa zapowiada nowy album
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sang-il Lee
4
Giorgos Georgopoulos
5
Kleber Mendonça Filho
6
Maggie Gyllenhaal
7
David Borenstein, Pavel Talankin
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Kirill Sokolov
1
Geraldine Brooks
2
Sara Strömberg
3
Monika Bednarz
4
Santiago Roncagliolo
5
Katarzyna Bonda
6
Natalia de Barbaro
7
Yung Pueblo
8
Soraya Lane
9
Allegra Goodman
10
Grzegorz Mirosław
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia