„Projekt Grechuta Akustycznie” w Piwnicy Pod Baranami

11 kwietnia w Piwnicy Pod Baranami odbędzie się koncert „Projekt Grechuta Akustycznie” w wykonaniu zespołu Plateau.

„Projekt Grechuta Akustycznie” to nastrojowa i kameralna odsłona cieszącej się bardzo dużym powodzeniem trasy koncertowej promującej czwartą płytę zespołu PLATEAU. Ale to przede wszystkim trwająca półtorej godziny magiczna podróż w świat poezji i muzyki Marka Grechuty. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów tego artysty („Dni, których nie znamy”, ”Niepewność”, „Będziesz moją Panią”), jak i utworów równie pięknych choć mniej znanych. Piosenki zostaną zagranie w nowych, często zaskakujących aranżacjach znanych z czwartego albumu wołomińskiej formacji PLATEAU. Patronat honorowy nad „Projektem Grechuta” objęła wdowa po Artyście- pani Danuta Grechuta.

Muzycy na scenie sięgają nie tylko po tradycyjne instrumentarium, ale również do grania używają piły do drewna, puszek do kawy czy cymbałek… Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w koncercie, który obejrzeli już widzowie ponad 140 miast- w Polsce, USA i Kanadzie- przy niezmiennie pełnych salach.

Tuż po wydaniu płyty zespół ruszył w spektakularną trasę koncertową, która trwa z powodzeniem do dzisiaj. Wystąpili w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Sala Kongresowa, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Bałtycka, Hala Torwar, Teatr Roma czy Piwnica Pod Baranami. W sierpniu 2011 na zaproszenie Jurka Owsiaka
swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock, grając dla…półmilionowej publiczności! Miesiąc później, ich koncert w warszawskiej Fabryce Trzciny był transmitowany na żywo przez telewizyjną „Dwójkę” uroczyście inaugurując jesienną ramówkę tej  stacji. W październiku 2011 roku telewizja wyemitowała program
„Szansa na sukces”, w którym zdolni amatorzy wykonywali piosenki z płyty wołomińskiego zespołu.

11.04 (piątek) godz. 19.00 – Kraków, „Piwnica Pod Baranami”
Informacje, rezerwacje biletów: Impresariat Piwnicy Pod Baranami ul. Św. Tomasza 26,

Dodaj artykuł do:
(dodano 04.04.14, autor: blackrose)
Tagi: Projekt Grechuta Akustycznie, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Blumberg
2
The Storyteller
3
Wojtek Mazolewski Quintet
4
Ólafur Arnalds
5
Steve Hackett
6
Pink Floyd
7
Paul Weller
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Samuel Van Grinsven
2
Mike Flanagan
3
Danny Boyle
4
Paolo Genovese
5
Paolo Cognetti
6
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
7
Jan Hřebejk
8
Rebecca Lenkiewicz
9
Ido Fluk
10
David Marqués
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia