"Uciekła mi przepióreczka" u Węgierki

Z okazji jubileuszu 70-lecia, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na czytanie tekstu sztuki „Uciekła mi przepióreczka” Stefana Żeromskiego w ramach cyklu (re)interpretacje. slap czytań.

„Uciekła mi przepióreczka” to tytuł pierwszego przedstawienia, które zostało zagrane w białostockim teatrze. Premiera spektaklu odbyła się 22 września 1944 roku. Reżyserem przedstawienia była Gustawa Błońska, a widzowie mieli okazję zobaczyć w nim m.in.: Józefa Kondrata, Halinę Kossobudzką, Celinę Sieniawiankę, Joannę Błońską, Władysława Szumowicza, Czesława Wołłejko, czy Jerzego Kondrackiego. Tym razem na małej scenie teatru będzie można zobaczyć: Danutę Bach, Arletę Godziszewską, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Jolantę Skorochodzką oraz Monikę Zaborską-Wróblewską. Za reżyserię slapu odpowiada Gabriel Gietzky - aktor, scenarzysta i reżyser teatralny. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie (wydziały zamiejscowe we Wrocławiu). W latach 1994 - 1999 pracował w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, gdzie zagrał główne role w ponad dwudziestu przedstawieniach. W roku akademickim 2000 - 2001 był stypendystą Wydziału Reżyserii DAMU w Pradze. W roku 2004 z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Reżyserii Dramatu w Akademii Teatralnej w Warszawie. Był uczniem M. Wojtyszki, J. Englerta, G. Holoubka, J. Kulczyńskiego i asystentem K. Lupy („Wymazywanie” według T. Bernharda oraz „Azyl” według M. Gorkiego). Zrealizował różnorodne spektakle w teatrach w Polsce i za granicą.

Czytanie będzie można obejrzeć w czwartek, 10 kwietnia, o godz. 18.00.

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.04.14, autor: blackrose)
Tagi: Uciekła mi przepióreczka,Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yungblud
2
Benson Boone
3
Katatonia
4
Calum Hood
5
Saxon
6
Neil Young & The Chrome Hearts
7
sanah
8
Eluveitie
9
Skunk Anansie
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Marqués
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Blandine Lenoir
4
Lionel Baier
5
Margien Rogaar
6
Dean DeBlois
7
Frydrych-Zdanowska
8
Len Wiseman
9
Tim Moriarty
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia