Dawid Podsiadło, Dżem i inni w Łodzi

Występy Dawida Podsiadło, zespołu Dżem, SteamLove i L.Stadt i wielu innych artystów. Do tego przemarsz Konnej Straży Miejskiej, gry, zabawy, konkursy i pokazy dla najmłodszych. Tak 1 maja na rynku Manufaktury wyglądać będzie świętowanie 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Tradycją Pikniku jest muzyczne popołudnie z występami młodych artystów oraz gwiazd polskiej sceny. W tym roku serię koncertów o godzinie 15:30 rozpocznie łódzka formacja KamieńKamieńKamień. Zespół założony w 2002 roku to eklektyczna mieszanka elektroniki, reggae, rocka i bluesa. Energiczną twórczość muzyków szeroka publiczność poznała dzięki udziałowi grupy w programie Must Be The Music, w którym zespół dotarł do finału. Od godziny 16:35 scena będzie należeć do Szymona Pejskiego, zdolnego wokalisty i instrumentalisty, tworzącego niezwykłe akustyczne kompozycje pod pseudonimem SteamLove. Natomiast o godzinie 17:50 w Manufakturze wystąpi zespół L.Stadt, nadzieja polskiej sceny alternatywnej. Zadebiutowali na festiwalu Camerimage w 2003 roku. Nietuzinkowe brzmienia z pogranicza surf rocka i country zdobywają uznanie nie tylko w kraju, ale również na licznych festiwalach w Europie.

Na zakończenie bogatego w atrakcje dnia na gości Manufaktury czeka muzyczna niespodzianka oraz wybuchowy pokaz. Tuż po godzinie 19:00 na scenie zagości Dawid Podsiadło, który zadebiutował w 2013 roku fenomenalnym albumem „Comfort and Happiness”. Wysmakowany retro pop o nostalgicznym tonie, delikatne brzmienia rodem z lat 60. to smaczki, które sprawiają, że jego muzyka szybko się nie znudzi. Wieczór z Funduszami Europejskimi zwieńczy występ grupy Dżem. Twórcy nieśmiertelnych przebojów, m.in. „Whisky”, „Czerwony jak cegła”, „Sen o Victorii”, „Paw” oraz „Harley” to niekwestionowana legenda polskiego rocka. Na finał Pikniku i uczczenie dziesięciolecia Polski w Unii Europejskiej zaplanowano spektakularny pokaz sztucznych ogni.

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.04.14, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Dawid Podsiadło, Dżem, SteamLove, przystąpienie Polski do Unii Europejskiej
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yungblud
2
Benson Boone
3
Katatonia
4
Calum Hood
5
Saxon
6
Neil Young & The Chrome Hearts
7
sanah
8
Eluveitie
9
Skunk Anansie
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Marqués
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Blandine Lenoir
4
Lionel Baier
5
Margien Rogaar
6
Dean DeBlois
7
Frydrych-Zdanowska
8
Len Wiseman
9
Tim Moriarty
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia