Dwa pokazy "Machii" w warszawskiej Imce

8 i 9 czerwca w Teatrze Imka w Warszawie odbędą się pierwsze warszawskie pokazy sztuki Machia o Niccolò Machiavellim, napisanej i wyreżyserowanej przez Juliusza Machulskiego. Premiera spektaklu odbyła się 4 maja 2014 roku w Teatrze Starym w Lublinie.

Juliusz Machulski, autor kilkudziesięciu filmów, w tym kultowej Seksmisji, ma w swoim dorobku również sztuki teatralne. Pomysł spektaklu o Niccolò Machiavellim, jednym z najważniejszych przedstawicieli renesansowej myśli politycznej, ma już dwadzieścia lat, jednak dopiero propozycja wystawienia sztuki w Lublinie, w którym Machulski mieszkał jako dziecko, zmotywowała reżysera do napisania tekstu.

    To jest taka postać, o której niby wszystko wiedzą, a tak naprawdę nie wiedzą nic lub mają naprawdę mgliste pojęcie – podkreśla Juliusz Machulski – zafascynowało mnie w nim to, że już w XIV wieku potrafił przyszpilić to wszystko, co człowiek powinien wiedzieć o władzy, jak ją zdobyć, a co najważniejsze – jak ją utrzymać i dlaczego się ją traci.

Na scenie w psychologicznym pojedynku spotykają się: doświadczony aktor Adam Ferency oraz tegoroczny laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2013, Piotr Głowacki. Towarzyszy im jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, związana z Lublinem Marta Ledwoń. Autorką scenografii i kostiumów jest Justyna Łagowska – współtwórczyni sukcesów m.in. Jana Klaty. Muzykę skomponował Piotr Selim.

Premiera Machii odbyła się 4 maja 2014 roku, w 545 rocznicę urodzin Niccolò Machiavellego. Producentem spektaklu jest Teatr Stary w Lublinie.

Machia
8 i 9 czerwca 2014 roku
ul. M. Konopnickiej 6, Teatr Imka
Warszawa

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.05.2014, autor: blackrose)
Tagi: Dwa pokazy Machii, IMKA, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Absolutely
2
Tarja
3
Evanescence
4
Maisie Peters
5
Blindead23
6
Crown Lands
7
Black Label Society
8
Arlo Parks
9
Bring Me The Horizon
10
Bryan Ferry
1
Gang Zhang
2
Mike Marzuk
3
Ben Gregor
4
Steven Spielberg
5
Travis Knight
6
Karsten Kiilerich
7
Sang-il Lee
8
Rafał Reyman Głombiowski
9
Sarah Miro Fischer
10
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
1
Dr. Emily Anhalt
2
Sara Antczak
3
Weronika Ilska
4
Max Czornyj
5
Bartosz Szczygielski
6
Cameron Sullivan
7
Emilia Sułek
8
Alina Adamowicz, Karolina Nowakowska
9
J.R.R. Tolkien
10
Nicholas Sparks
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia