Legenda teatru alternatywnego w Warszawie

W piątek i sobotę na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu zobaczymy spektakl nagrodzony The Herald Angel Award na Edinburgh Festival Fringe – „Once” Teatru Derevo. Ta grupa o rosyjskich korzeniach, która powstała w Petersburgu, obecnie swoją siedzibę ma w Dreźnie, a ze spektaklami jeździ w całym świecie. Derevo łączy w swoich pracach pantomimę, taniec współczesny, klaunadę, komedię dell'arte, ale też m.in. butoh czy physical theatre.

Derevo zdobyło wiele nagród na międzynarodowych festiwalach m. in.: Total Theatre Award, Fringe First, Herald Angel w Edynburgu, Złotą Maskę w Moskwie, główna nagrodę na "BITEF" w Belgradzie. Gościło na Sztuce Mimu w Warszawie /ze spektaklami "Islands in the Stream", "Reflection" i „Harlekin”.

"Derevo jest często brutalne, a innym razem wesołe. Cała przyjemność polega na tym, że w ich spektaklach dostajemy jedno i drugie" - pisał o grupie recenzent "The Guardian". "Ani teatr, ani pantomima, ani musical, ani taniec, ale wszystko razem w tym samym czasie" - charakteryzowała teatr krytyczka "La Libre Belgique".

O spektaklu:

Tak więc narodziła się opowieść…To po prostu się zdarzyło. Dwoje ludzi zakochało się w sobie. Czując miłość, świat się przebudził. Ale Ona i On poczuli się uwięzieni w tym świecie i odlecieli na kieszonkowej komecie. Wznosili się wyżej i wyżej w niebo. Ona ześlizgnęła się, a kiedy On chwycił ja za rękę, zniknęła w jego dłoni. Teraz Ona spała w ciągu dnia a On w nocy. Każde bało się obudzić to drugie i tylko szeptali sobie nawzajem sny. Nie mieli odwagi obudzić się. Od tej chwili ta opowieść wiedzie poprzez śmiech i łzy.. od niezdarnego amora, przez eleganckiego szatana i wymagającą śmierć aż do nieznanego końca.„Once” jest dedykowane wiecznemu dziecku żyjącemu w każdym z nas.

„Once”

20, 21 czerwca, godzina 19:00 Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego /ul. Kasprzaka 22/ Bilety: 22 656 68 44, kasa@teatrdramatyczny.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.06.14, autor: blackrose)
Tagi: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu, The Herald Angel Award, Once Teatru Derevo
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yungblud
2
Benson Boone
3
Katatonia
4
Calum Hood
5
Saxon
6
Neil Young & The Chrome Hearts
7
sanah
8
Eluveitie
9
Skunk Anansie
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Marqués
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Blandine Lenoir
4
Lionel Baier
5
Margien Rogaar
6
Dean DeBlois
7
Frydrych-Zdanowska
8
Len Wiseman
9
Tim Moriarty
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia