Radość grania, radość słuchania czyli Święto Muzyki w Muzeum
Już po raz trzeci zapraszamy do Muzeum Fryderyka Chopina 21 czerwca, w dzień kiedy to na całym świecie obchodzone jest Święto Muzyki. W programie m.in. koncert Marek Bałata Chopin Quintet.
Tego wyjątkowego dnia wzbogacimy przestrzeń i pejzaż dźwiękowy Muzeum. W jaki sposób? Za sprawą młodych artystów, uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Warszawie, muzyka będzie docierała z najróżniejszych, często zaskakujących miejsc pałacu Gnińskich. Młodzi wykonawcy, których zaangażujemy do naszego Flash Mobu, zaskoczą swoją grą, ożywiając muzealną ekspozycję dźwiękami - nie tylko muzyki Chopina. Dodatkowo każdy, kto tego dnia odwiedzi nas z własnym instrumentem i zechce na nim zagrać w przestrzeni Muzeum, otrzyma bezpłatny bilet wstępu.
Z kolei dla entuzjastów ciekawych aranżacji utworów Chopina przygotowaliśmy nie lada gratkę. O godz. 18. w Sali koncertowej Muzeum wystąpi Marek Bałata – znakomity wokalista, muzyk jazzowy i kompozytor – wraz z zespołem. W ich wykonaniu usłyszymy transkrypcje kompozycji Chopina, m.in. etiud, walców i mazurków. Zapraszamy!
ŚWIĘTO MUZYKI, 21 czerwca, Muzeum Fryderyka Chopina (ul. Okólnik 1): - Muzyczny Flash Mob: godz. 12-15, Muzeum Fryderyka Chopina, wstęp na podstawie biletu do Muzeum (dla osób z instrumentami muzycznymi wstęp wolny).
Koncert Marka Bałata Chopin Quintet: godz. 18., Sala Koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina, wstęp wolny. Rezerwacje: tel.: +48 22 44 16 251, 252, e-mail: bilety.muzeum@nifc.pl
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |