Ruszył Festiwal SPOIWA KULTURY w Szczecinie!

Subject to_change to artystyczny duet Abigail Conway i Lucy Hayhoe, absolwentek Wydziału Dramatu i Teatru na Goldsmith College w Londynie.

Są one szczególnie zainteresowane zjawiskiem przesunięcia i zmieniania rzeczywistości w ramach tzw. durational performance. Publiczność realizowanego wydarzenia uzyskuje tu możliwość, a wręcz jest zachęcana do udziału w jego transformacji. Performance zabiera widzów w podróż, która skupiona jest wokół określonej czynności. Czynność ta „prosi ich”, żeby pozostawili po sobie ślad – po to, aby dzieło sztuki mogło żyć. W ten sposób stwarzają się tymczasowe, dynamiczne i społecznie zaangażowane społeczności. Instalacje zapraszają widzów do wspólnego świętowania ich indywidualnego współudziału. Home Sweet Home to zaproszenie do budowy utopijnego Szczecina. Tutaj Szczecin zostanie wynaleziony od nowa. Z kreatywnych pomysłów widzów/uczestników i z kartonowych zestawów powstaje nowe miasto w miniaturze. Projekt to pokaźnych rozmiarów makieta, na której każdy może puścić wodze fantazji. Wreszcie jest możliwość, żeby zbudować sobie własną willę nad Odrą, zrealizować pomysł na mały biznes w Śródmieściu lub zrekonstruować własną kamieniczkę na Starówce. Właściciele stawianych budynków otrzymują klucze. Kreują własny wkład w miasto, a za parę godzin lub na drugi dzień mogą wrócić i zobaczyć jak to na miasto wpłynęło, jak powstają nie tylko nowe domy, ale i nowe środowiska: aktualne wiadomości znajdują się na tablicy ogłoszeń lub są wygłaszane przez radio, listonosz rozdaje listy od nowych sąsiadów, a całe miasteczko obchodzi festyn uliczny. Home Sweet Home to zaproszenie (dla każdego, w każdym wieku), żeby wspólnie wypróbować, w jaki sposób chcielibyśmy żyć w przyszłości, w jaki sposób nasze marzenia mogą współistnieć z rzeczywistością, w jaki sposób mogą ją zmieniać.

Realizacja tego działania zaplanowana jest na 28-29 czerwca w sali DB Portu. Efekty – w formie wystawy - przeniesione zostaną do Książnicy Pomorskiej i będą do 4 lipca.

http://www.subjecttochange.org.uk

Dodaj artykuł do:
(dodano 28.06.14, autor: blackrose)
Tagi: Festiwal SPOIWA KULTURY, Szczecin
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Archive
2
Gorillaz
3
Kwiat Jabłoni
4
Balu Brigada
5
Megadeth
6
Robbie Williams
7
Karnivool
8
Lech Janerka
9
Gaerea
10
Avatar
1
David Borenstein, Pavel Talankin
2
Joachim Trier
3
Gan Bi
4
Łukasz Palkowski
5
Christophe Gans
6
Chloe Zhao
7
Michel Franco
8
Margherita Ferri
9
Paolo Sorrentino
10
Eva Libertad
1
Weronika Zajkowska
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia