Lato w teatrze i spektakl "I love LBN"

Jeszcze jedna premiera w Teatrze Osterwy!

Od 30 czerwca w Teatrze im. J. Osterwy odbywają się warsztaty dla młodzieży „Lato w teatrze”. Ich finałem będzie spektakl muzyczny „I love LBN”, którego dwa pokazy odbędą się 12 i 13 lipca o godz. 18:00.

„I love LBN” to opowieść o młodości, mieście i muzyce. Szesnastka nastolatków spotkała się na warsztatach „Lato w teatrze”, żeby wspólnie stworzyć spektakl muzyczny o dzieciństwie, marzeniach i Lublinie. Młodzieżowe spojrzenie na miasto i otaczający świat, dobra muzyka i dużo pozytywnej energii to efekt ich wspólnej pracy.

„Lato w teatrze” jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 28 czerwca a 31 sierpnia 2014 roku w trzydziestu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy przygotowują spektakl pod opieką profesjonalnych artystów. Dwutygodniowe warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. „Lato w teatrze” jest programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Podczas warsztatów młodzież samodzielnie pisała teksty piosenek i wspólnie pisała scenariusz, brała udział w zajęciach dramaturgicznych, aktorskich i muzycznych, tworzyła scenografię i uczyła się tańczyć. Warsztaty poprowadzili pracownicy teatru – aktorzy Marta Ledwoń i Wojciech Rusin oraz Bartłomiej Miernik, który napisał z młodzieżą scenariusz. Do współpracy podczas warsztatów teatr zaprosił także artystów związanych z kulturą hiphopową. Warsztaty muzyczne poprowadzili Mariusz Nazaruk i Jakub Stróżek – raperzy z lubelskiej formacji SHIZ ANTIDOTUM. Młodzież miała również okazję razem z Sewerynem „Rysą” Chwałą namalować graffiti do scenografii.

Efekt dwutygodniowej intensywnej pracy młodzieży będzie można zobaczyć 12 i 13 lipca o godz. 18:00 w Teatrze Osterwy w Lublinie. Bezpłatne wejściówki na spektakl „I love LBN” można odbierać w Biurze Organizacji i Reklamy Teatru oraz w PROSTO Shop Lublin (al. Raclawickie 4).

Dodaj artykuł do:
(dodano 09.07.2014, autor: blackrose)
Tagi: Lato w teatrze, spektakl, I love LBN, Lublin
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Absolutely
2
Tarja
3
Evanescence
4
Maisie Peters
5
Blindead23
6
Crown Lands
7
Black Label Society
8
Arlo Parks
9
Bring Me The Horizon
10
Bryan Ferry
1
Gang Zhang
2
Mike Marzuk
3
Ben Gregor
4
Steven Spielberg
5
Travis Knight
6
Karsten Kiilerich
7
Sang-il Lee
8
Rafał Reyman Głombiowski
9
Sarah Miro Fischer
10
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
1
Dr. Emily Anhalt
2
Sara Antczak
3
Weronika Ilska
4
Max Czornyj
5
Bartosz Szczygielski
6
Cameron Sullivan
7
Emilia Sułek
8
Alina Adamowicz, Karolina Nowakowska
9
J.R.R. Tolkien
10
Nicholas Sparks
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia