31 lipca br. Polskie Radio RDC zaprasza na kolejne muzyczne spotkanie w ramach cyklu czwartkowych koncertów z udziałem publiczności emitowanych na antenie. Tym razem na scenie Teatru WARSawy dla słuchaczy RDC wystąpi Iza Kowalewska. Gościem specjalnym będzie Dima Gorelik. Transmisja koncertu rozpocznie się po godz. 19:00.
Iza Kowalewska to wokalistka i muzykoterapeutka. Artystka znana jest w Polsce jako współtwórczyni zespołu Muzykoterapia, ale ma na koncie wiele innych projektów. Jednym z nich jest show pod nazwą Koncert Na Ścianie. Z melodyjną muzyką inspirowaną tradycjami różnych zakątków świata i z kolorowymi strojami – naścienny performance tworzy jedyne na świecie widowisko tego typu. Wokalistka występowała gościnnie na wielu płytach m.in. takich artystów jak: FISZ, EMADE, Novika czy O.S.T.R. oraz na licznych festiwalach: Gdynia Summer Jazz Days, Jazz Jamboree, OFF Festival, Heineken Open’er Festival czy Męskie Granie. Głos Izy Kowalewskiej można usłyszeć w autopromocyjnych jinglach Polskiego Radia RDC.
Jesienią zeszłego roku ukazał się pierwszy solowy album Izy Kowalewskiej zatytułowany Diabeł Mi Cię Dał, a już na październik 2014 r. zapowiadany jest kolejny. Podczas koncertu w Teatrze WARSawy i na antenie RDC materiał zostanie zaprezentowany przy udziale gościa specjalnego, izraelskiego wirtuoza gitary – Dimy Gorelika.
Cykl czwartkowych koncertów to specjalny projekt Polskiego Radia RDC. W ubiegłym roku słuchacze zapraszani byli do Studia Muzycznego im. Agnieszki Osieckiej. Od maja br. zdarzenia nadawane są ze sceny Teatru WARSawy. Dotychczas ze swoim repertuarem wystąpiły m.in.: Natalia NATU Przybysz, Ewelina Babiarz, Renata Przemyk oraz Maria Sadowska. Koncerty transmitowane są w ramach audycji Urszuli Prussak „Piosenka jest kobietą”.
Zaproszenia na koncert można zdobyć na antenie RDC.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |