Pod pretekstem tańca - spektakl / Laboratorium Sztuki Społecznej w Lublinie

Zapraszamy na spektakl interdyscyplinarny oparty na indywidualnych wspomnieniach kobiet dojrzałych zamieszkujących dzielnicę Kalinowszcyzna. Spektakl jest rezultatem współpracy Justyny Jasłowskiej oraz uczestniczek warsztatów w ramach projektu Pod pretekstem tańca, realizowanego w ramach programu rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS)

Do stworzenia choreografii i spektaklu posłużyły artefakty związane z tożsamością, lokalną pamięcią historie rodzinne i osobiste kobiet uczestniczących w projekcie. Obrazy i wydarzenia, wspomnienia i relacje wywołane z pamięci dzięki zatrzymaniu się i refleksji. Emocje towarzyszące takiemu spotkaniu poprowadziły ciało w określonym kierunku ekspresji towarzyszącej wypowiedziom uczestniczek.

Opowieść performatywna zaaranżowana na kształt wystawy- instalacji niepozornych przedmiotów codziennego użytku, z których zostały wydobyte i poniekąd zrewidowane wspomnienia.

Występują: Krystyna Dudek, Maria Nowicka, Witalia Sosnowska, Halina Sidor, Halina Ziętkowska Pomysł i przygotowanie: Justyna Jasłowska Technika i video: Maciej Połynko

gdzie: Dom Kultury Narnia, ul. Lwowska 12 kiedy: 27 i 28 sierpnia 2014, godz. 17:00

Wstęp wolny!

Projekt LSS jest jest jednym z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Projekt wspiera Nataša – Platforma Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego dla Kultury.

Dodaj artykuł do:
(dodano 25.08.2014, autor: blackrose)
Tagi: Pod pretekstem tańca, spektakl, Laboratorium Sztuki Społecznej, Lublin
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Absolutely
2
Tarja
3
Evanescence
4
Maisie Peters
5
Blindead23
6
Crown Lands
7
Black Label Society
8
Arlo Parks
9
Bring Me The Horizon
10
Bryan Ferry
1
Gang Zhang
2
Mike Marzuk
3
Ben Gregor
4
Steven Spielberg
5
Travis Knight
6
Karsten Kiilerich
7
Sang-il Lee
8
Rafał Reyman Głombiowski
9
Sarah Miro Fischer
10
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
1
Dr. Emily Anhalt
2
Sara Antczak
3
Weronika Ilska
4
Max Czornyj
5
Bartosz Szczygielski
6
Cameron Sullivan
7
Emilia Sułek
8
Alina Adamowicz, Karolina Nowakowska
9
J.R.R. Tolkien
10
Nicholas Sparks
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia