Salon Angelusa na Bruno Schulz. Festiwal

Podczas odbywającego się od 14 do 19 października we Wrocławiu Bruno Schulz. Festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w nowym wydarzeniu: Salonie Angleusa.

Organizatorzy dwóch spośród wrocławskich wydarzeń literackich – Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz Bruno Schulz. Festiwal – postanowili od roku 2014 połączyć swoje wysiłki na rzecz promowania najlepszej literatury i wzmacniania wizerunku Wrocławia jako miasta-lidera w działaniach proczytelniczych.

To krok jak najbardziej naturalny, Angelus bowiem – nagroda przyznawana prozaikom polskim i środkowoeuropejskim, których książki tłumaczone są na język polski – stanowi bezpośrednie nawiązanie do wielowiekowych tradycji Wrocławia jako miasta spotkań i dialogu najrozmaitszych narodowości, kultur i prądów umysłowych. Zaś Bruno Schulz. Festiwal jest międzynarodowym festiwalem sztuki i literatury, któremu patronuje pisarz, artysta, ofiara Holokaustu, jeden z najczęściej czytanych, tłumaczonych, komentowanych i adaptowanych na świecie autorów piszących w języku polskim.

Organizatorzy mają nadzieję – graniczącą z pewnością – że te wspólne działania, które między innymi przybiorą kształt Salonu Angelusa na Bruno Schulz. Festiwal, czyli intensywnych i niestereotypowych rozmów z pisarzami nominowanymi i nagradzanymi nagrodą Angelusa, stworzą wyjątkowe wydarzenie. I że ten festiwal studyjny, jak nazwał Bruno Schulz. Festiwal Ludwik Flaszen, wespół z Angelusem przyczynią się do jeszcze większego zainteresowania literaturą we Wrocławiu, w Polsce, w Europie, a także do silniejszej obecności obu marek na literackiej mapie Polski, Europy i świata.

Wspólnotę idei obydwu przedsięwzięć podkreślają również nazwiska nominowanych i nagradzanych Angelusem autorów, tłumaczy oraz jego jurorów, spośród których wielu było i będzie obecnych także jako goście dotychczasowych i nadchodzących edycji Bruno Schulz. Festiwal.

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.09.14, autor: blackrose)
Tagi: Salon Angelusa, Bruno Schulz. Festiwal, Wrocław
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yungblud
2
Benson Boone
3
Katatonia
4
Calum Hood
5
Saxon
6
Neil Young & The Chrome Hearts
7
sanah
8
Eluveitie
9
Skunk Anansie
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Marqués
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Blandine Lenoir
4
Lionel Baier
5
Margien Rogaar
6
Dean DeBlois
7
Frydrych-Zdanowska
8
Len Wiseman
9
Tim Moriarty
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia