Nowy nabytek Nuclear Blast

Rise Of The Northstar w Nuclear Blast!


Rodzina wytwórni Nuclear Blast powiększyła się kolejnego interesującego członka. Dołączył do niej zespół o nazwie Rise Of The Northstar. Jego płytowy debiut ukaże się w listopadzie 2014 roku. W Polsce płytę wyda Warner Music Poland.

Debiutancka płyta kapeli nosi tytuł "Welcame" i będzie mieć premierę 24 listopada 2014 roku. Miksami i masteringiem zajął się renomowany producent Chris "Zeuss" Harris (m.in. Madball, Hatebreed, Emmure). Rise Of The Northstar gra ciekawą muzykę, w której jest solidny thrash, rap metal, nu-metal, hard core i czasem pojawia się także szczypta hip-hopu w stylu mistrzów z House Of Pain. Kapela działa od 2008 roku, na koncie ma kilka EP-ek. Jak głosi biografia ROTNS, muzycy wychowywali się w Tokio, stąd elementy japońskiej kultury i popkultury w materiałach graficznych, a także wizerunku muzyków oraz charakterystyczne pseudonimy. Album "Welcame" promuje kawałek "Welcame (Furyo State Of Mind)", do którego powstał wideoklip. Można go obejrzeć poniżej:

Rise Of The Northstar znazlazł się pod skrzydłami Nuclear Blast dzięki prezesowi wytwórni, Markusowi Staigerowi, który zachwycił się występem zespołu podczas festiwalu Summer Breeze. "Zostałem powalony na obie łopatki siłą ich występu. Takiej brutalności szukałem. Wiedziałem, że muszę mieć ich u siebie" - wspomina menedżer. Ekscytacji nie kryją też Francuzi: "Bardzo cieszy nas współpraca z najlepszą metalową wytwórnia na świecie. Spędziliśmy lata w undergroundzie walcząc o naszą przyszłość. Teraz mamy za partnera kogoś, kto może nas poprowadzić na wyższy poziom, kto rozumie to, co robimy".

Muzycy skrywają się za wymyślnymi pseudonimami, nierzadko mającymi japońskie asocjacje. Rise Of The Northstar tworzą: Hokuto No Kev alias Rokudenashi Kev (perkusja), Ewran alias Mazing Erwan (gitara), Vithia alias Super Vegithia (śpiew), Fabulous Fab alias Sango Fab (gitara basowa) i Brice (gitara). Dodajmy, że kapela gościła już kiedyś w Polsce, w 2011 roku dała koncert w Warszawie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.09.14, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Nuclear Blast, Rise Of The Northstar
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yungblud
2
Benson Boone
3
Katatonia
4
Calum Hood
5
Saxon
6
Neil Young & The Chrome Hearts
7
sanah
8
Eluveitie
9
Skunk Anansie
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Marqués
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Blandine Lenoir
4
Lionel Baier
5
Margien Rogaar
6
Dean DeBlois
7
Frydrych-Zdanowska
8
Len Wiseman
9
Tim Moriarty
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia