Laureaci 5. Festiwalu Kamera Akcja

Poznaliśmy laureatów 5. jubileuszowej edycji Festiwalu Krytyków Filmowych Kamera Akcja. Jury ogłosiło werdykt w Konkursie na etiudę i animację oraz w Konkursie Krytyk mówi.

Główną Nagrodą 5. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej za nadzwyczajną sprawność w posługiwaniu się środkami filmowymi służącymi opisowi rzeczywistości oraz za przytomność, z jaką reżyserka dba, aby ich uroda nie przesłoniła funkcji, jaką pełnią w budowie portretu ogarniętej kryzysem warszawskiej wyższej klasy średniej, otrzymała Agnieszka Woszczyńska za etiudę Fragmenty. W jej imieniu statuetkę odebrała Marzena Bomanowska, rzeczniczka prasowa Szkoły Filmowej w Łodzi, producenta filmu.

Najlepszą animacją została ogłoszona praca Andrei Guizar pt. Konstrukcja za pomysłowy i dopracowany kształt plastyczny filmu, który świetnie współgra z jego bezpretensjonalną poezją.

Za mistrzowską adaptację dzieła literackiego i profesjonalny język filmowy rokujący duży potencjał komercyjny w przyszłej twórczości autora. Doceniamy rzadką, a bardzo w Polsce potrzebną umiejętność rozbawienia widza w inteligentny sposób wyróżnienie otrzymał film Zabicie ciotki Mateusza Głowackiego.

Laureatką konkursu Krytyk mówi została Diana Dąbrowska. Zwycięstwo było podwójne – wygrana pochodziła zarówno z głosów publiczności, która wysłuchała zapowiedzi Diany przed filmami Kłamca oraz Jestem Joe, jak i ilości odsłon recenzji video, zamieszczonej w Internecie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.10.14, autor: blackrose)
Tagi: Laureaci 5. Festiwalu Kamera Akcja, Agnieszka Woszczyńska, Andrea Guizar, Mateusz Głowacki, Diana Dąbrowska
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yungblud
2
Benson Boone
3
Katatonia
4
Calum Hood
5
Saxon
6
Neil Young & The Chrome Hearts
7
sanah
8
Eluveitie
9
Skunk Anansie
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Marqués
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Blandine Lenoir
4
Lionel Baier
5
Margien Rogaar
6
Dean DeBlois
7
Frydrych-Zdanowska
8
Len Wiseman
9
Tim Moriarty
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia