III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

28 listopada rozpoczął się III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, który odbywa się we Wrocławiu i Wałbrzychu. Wydarzenie potrwa do 7 grudnia.

Finał III Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca zaplanowany jest na 7 grudnia w Wałbrzychu. Wcześniej przygotowano dwa spotkania warsztatowe: 28–30 listopada we Wrocławiu oraz 4–7 grudnia w Wałbrzychu. Warsztaty są przeznaczone zarówno dla osób już tańczących, jak też zupełnie początkujących. Zakończeniem projektu będzie spektakl wystawiony 7 grudnia podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Wałbrzychu. Prowadzącą projekt jest Magdalena Radłowska, absolwentka szkoły London Contemporary Dance School w Londynie i tancerka Teatru Tańca Zawirowania w Warszawie. Magdalena Radłowska jest również założycielką pierwszego w Polsce międzypokoleniowego Teatru Tańca Dawka Energii. Warsztaty z tańca współczesnego i improwizacji poprowadzi czterech nauczycieli: Jane Judd, Magdalena Radłowska, Małgorzata Olkowicz i Tomasz Wiziński.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Wałbrzychu zostanie zaprezentowanych 7 spektakli w wykonaniu 6 grup: Międzypokoleniowego Teatru Tańca Dawka Energii, grupy teatralnej, grupy muzycznej, grupy projektowej Wałbrzych, grupy projektowej Wrocław, grupy tańca afrykańskiego. Kompozytorem Muzyki jest Alex Judd, współpracujący z Tomaszem Wizińskim.

Festiwal jest częścią międzynarodowego Festiwalu Migration łączącego 4 kraje: Wielką Brytanię, Grecję, Włochy i Polskę. W tym roku w ramach międzynarodowej wymiany został stworzony spektakl pt. Small Dance w choreografii Jane Judd z Londynu.

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca
7 grudnia 2014 roku, godz. 18.00
Stara Kopalnia, Centrum Nauki i Sztuki, sala widowiskowa
Wałbrzyski Ośrodek Kultury, ul. Wysockiego 29
Wałbrzych

Dodaj artykuł do:
(dodano 03.12.14, autor: blackrose)
Tagi: III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, Wałbrzych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Wrocław
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Dan Trachtenberg
2
Sebastian Juszczyk
3
Wojciech Smarzowski
4
Agnieszka Holland
5
Paweł Podolski
6
Radu Jude
7
Michał Kwieciński
8
Maura Delpero
9
James Marquand
10
Solange Cicurel
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia