11. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 11. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w niedzielę, 18 stycznia o godzinie 13.00 na Dużej Scenie oraz w niedzielę, 25 stycznia o godzinie 13.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Tematem 11. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie CZERWONY KAPTUREK w interpretacji Bohdana Butenki. Czytanie wyreżyseruje Michał Derlatka.

Po Lekcji odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

O 11. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

Czerwony kapturek co rano poddawał się rutynie odgrywania roli naiwnej ofiary, babcia co wieczór nie poznawała wilka i dawała się pożreć, zaś myśliwy dzień w dzień heroicznie ratował obie panie z opresji. Nawet wilk sumiennie wcielał się w rolę typa spod ciemnej gwiazdy. A wszystko to po to by przypomnieć dzieciom o tym, że wilka należy się strzec! Że nie można naiwnie wierzyć w dobrotliwe zapewnienia obcych w lesie życia! Pamiętajcie to przesłanie, moje dziatki, jest ono bowiem ważne i może ocalić wam skórę. Pamiętajcie, bo nie zawsze myśliwy znajdzie się w porę by przyjść wam z pomocą! Wiemy, wiemy, odpowiedzą chórem dzieci, znamy już tę bajkę, tysiąc razy ją słyszeliśmy, bo przecież bajkę o Czerwonym Kapturku znają wszyscy! A poza tym rodzice zabraniają nam rozmawiać z obcymi. No... to dobrze. Bardzo dobrze! Morał przyswojony, lekcje odrobione.

Michał Derlatka o 11. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI: No to teraz mogę się Was zapytać: nie jesteście ciekawi, co by się mogło stać, gdyby historię Kapturka zostawić w rękach bohaterów? Niech robią co chcą. Zobaczymy czy grzecznie opowiedzą nam znaną historię, czy też wynikną z tego jakieś kontrowersje*...

*czyli, drogie dzieci, antagonizmy, dyferencje, scysje

Bohdan Butenko (ur. 1931) - polski rysownik, grafik, ilustrator. Współpracował z wieloma wydawnictwami dla dzieci i młodzieży. Autor komiksów i książek, projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych oraz scenografii do Kabaretu Starszych Panów. Twórca przygód Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara.

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 11 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek oraz karnetów na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki lub karnetu).

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.01.15, autor: blackrose)
Tagi: 11. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI, Sopot
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Samuel Van Grinsven
2
Darren Aronofsky
3
Michael Shanks
4
Paolo Genovese
5
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
6
Guillaume Nicloux
7
Mike Flanagan
8
Mehdi Avaz
9
Zach Cregger
10
Paolo Cognetti
1
Mario Vargas Llosa
2
Kelsey Cox
3
Ildefonso Falcones
4
Lucinda Riley
5
Anna Bailey
6
Elizabeth Jane Howard
7
Antoine Wilson
8
Patrycja Pelica
9
Hanna Greń
10
Beatriz Serrano
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia