Premiera "Wysp" w Teatrze Nowym w Warszawie

Nowy Teatr zaprasza 7 września na premierę spektaklu "Wyspy" w reż. Renate Jett.

"Możliwość wyspy" Michela Houellebecqa zaskakująco współbrzmi z "Dziennikiem" Wacława Niżyńskiego. Obaj autorzy dotykają - choć w innym czasie i na różny sposób - tematu boskości, którą ma w sobie każdy człowiek. Daniel25 i Marie23, ostatnie pokolenie klonów w powieści Houellebecqa, tak samo jak Niżyński, formułują swoje przesłanie skierowane do tych, którzy gdzieś istnieją, są jak Wyspy, z silną potrzebą nawiązania relacji. Daniel i Marie znaleźli się przez Internet, w chwili gdy świat wokół nich ulegał całkowitemu zniszczeniu. Sześć i pół tygodnia przed zamknięciem w klinice psychiatrycznej, Niżyński jak w furii pisze o Bogu w sobie i wnętrzu wszystkich istnień.

Renate Jett w spektaklu "Wyspy" chce poruszyć najistotniejsze dla siebie tematy w tym bardzo konkretnym dla świata momencie. Jej wypowiedź jest badaniem relacji wobec innego, siebie, planety, kosmosu, a także źródła, z którego wyłania się nasza dusza.

Nadszedł czas tańca z istnieniem.

Ludzki klon opuszcza swoją samotnię. Wędruje w poszukiwaniu miłości przez świat czasów ostatecznych. Jego historia inspirowana jest powieścią "Możliwość wyspy" Michela Houellebecqa.

Tancerz poszukuje istoty Boga. Wyraża swoją duszę zainspirowany "Dziennikami' Wacława Niżyńskiego.

Żeglarz kosmosu obserwuje ziemię z oddalenia. Dzieli się swymi odkryciami i wiedzą.

Premiera: 7 września 2011 godz. 20:00

Spektakle:

8, 9 września 2011 20:00

10,11 września 2011 19:00

Hala Wysokich Napięć SWPS, Chodakowska 19/31 Warszawa

fot. photojournalist.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 25.08.11, autor: redakcja)
Tagi: Wyspy, premiera, teatr nowy
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Benson Boone
2
Yungblud
3
Katatonia
4
Saxon
5
Neil Young & The Chrome Hearts
6
Calum Hood
7
Skunk Anansie
8
Arkadiusz Jakubik
9
sanah
10
Eluveitie
1
David Marqués
2
Blandine Lenoir
3
Michael Dweck, Gregory Kershaw
4
Margien Rogaar
5
Dean DeBlois
6
Lionel Baier
7
Frydrych-Zdanowska
8
Tim Moriarty
9
Wes Anderson
10
Len Wiseman
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia