Wręczenie nagród Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych

22 lutego Polskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych już po raz trzeci uhonoruje nagrodą twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego dystrybuowanego w ubiegłym roku.

W wyniku pierwszego etapu głosowania członków Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, które trwało od 1 do 25 stycznia, spośród 24 filmów wyłoniono 5, które będą walczyć o Nagrodę PSC za najlepsze zdjęcia. Są to: Bogowie – zdjęcia Piotr Sobociński Jr, Hardkor Disko – zdjęcia Kacper Fertacz, Miasto 44 – zdjęcia Marian Prokop, Pod Mocnym Aniołem – zdjęcia Tomasz Madejski, i Stacja Warszawa – zdjęcia Arkadiusz Tomiak.

Podobnie, jak w przypadku nagród American Society of Cinematographers, o wyróżnieniu decydują tylko i wyłącznie autorzy zdjęć. Nagrodę PSC może otrzymać polski autor zdjęć do filmu polskiego, zagranicznego lub powstałego w koprodukcji, a także zagraniczny autor zdjęć do filmu polskiego lub koprodukowanego przez polskiego producenta, który miał dystrybucję kinową w polskich kinach w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku.

W trakcie gali Nagrodę PSC za Całokształt Twórczości otrzyma Wiesław Zdort. Podobnie, jak w ubiegłych latach, Stowarzyszenie postanowiło uhonorować osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji polskiej kinematografii. Nagrody Specjalne PSC odbiorą Roman Gutek, Agnieszka Holland i Kazimierz Kutz.

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych (PSC – Polish Society of Cinematographers) powstało w 1994 roku. Wśród członków PSC znajdują się zarówno operatorzy z dużym dorobkiem (m.in. Witold Sobociński czy Jerzy Wójcik), jak i młodzi twórcy. Stowarzyszenie od samego początku zajmuje się aktywnym reprezentowaniem interesów środowiska, popularyzacją zagadnień związanych ze sztuką operatorską i podkreślaniem roli zdjęć w budowaniu filmowej narracji.

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.02.15, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Wręczenie nagród Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Maciej Pieprzyca
10
Park Chan-wook
1
David Hatcher Childress
2
Terry Pratchett
3
James Marlon
4
Michael Katz Krefeld
5
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
6
Susan Elizabeth Phillips
7
Nadia Sawczenko
8
Nils Thorsen
9
Hanni Munzer
10
Maja Lunde
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia