Wernisaż fotografii z samotnej wyprawy wzdłuż gór Zagros

W sobotę 28 lutego odbędzie się wernisaż wystawy fotografii z samotnej wyprawy Łukasza Supergana wzdłuż potężnych gór Zagros. Podróżnik poprowadzi także warsztaty z fotografii podróżniczej. Wernisaż prac, prelekcja i warsztaty fotografii podróżniczej rozpoczną się o godz. 11:00.

Łukasz Supergan przez kilka lat podróży odwiedził prawie 40 krajów Europy i Azji. Realizuje projekty długodystansowych wędrówek górskich i nizinnych. Dwukrotnie (2004 i 2013) przeszedł pieszo Łuk Karpat. Spędził ponad 2 lata w Azji, odwiedzając m. in. Iran, Irak, Pakistan, Syberię i Azję Centralną. W 2013 roku samotnie pokonał 4000 km, wędrując pieszo z Warszawy do hiszpańskiego Santiago de Compostela. Jako pierwszy człowiek przeszedł zimą 840-kilometrowy szlak Karpat Słowackich - „Cestę hrdinov SNP”.

Samotna wyprawa wzdłuż Zagros

Zagros to największy łańcuch górski Iranu, ciągnący się od granicy z Turcją po Zatokę Perską. Swoimi szczytami sięga powyżej 4000 metrów. Pokryte w większości przez pustynie i półpustynie, zamieszkiwane są przez wiele narodów i grup etnicznych, mało poznanych i rzadko opisywanych w Europie. Celem wyprawy było pierwsze w historii, piesze przejście tych gór z północy na południe, na dystansie około 2500 km oraz poznanie żyjących tam narodów: Azerów, Kurdów, Lurów, Bachtiarów, Kaszkajów.

Wernisaż prac, prelekcja i warsztaty fotografii podróżniczej

Fotografie z wyprawy Łukasza Supergana będzie można zobaczyć w Dolnośląskiej Szkole Wyższej przy ulicy Strzegomskiej 55. Uczelnia była partnerem wyprawy podróżnika, dlatego właśnie tam zaplanowano pierwszy wernisaż. Wernisaż rozpocznie się o godz. 11:00. Zdjęcia będzie można podziwiać do końca marca, a następnie kolekcja przewieziona zostanie do warszawskiego Muzeum Azji i Pacyfiku. W trakcie wydarzenia Supergan poprowadzi również prelekcję oraz warsztaty z fotografii podróżniczej.

Wernisaż wystawy "Łukasz Supergan - Góry lodu i ognia, 2500 km przez pustynie Iranu" i warsztaty fotograficzne
Dolnośląska Szkoła Wyższa, Galeria 55, ul. Strzegomska 55, Wrocław
28 lutego 2015 r., godz. 11:00
Wstęp wolny

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.02.15, autor: blackrose)
Tagi: Wernisaż fotografii z samotnej wyprawy wzdłuż gór Zagros
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
Joseph Kosinski
2
Dani de la Orden
3
Celia Rico Clavellino
4
David Marqués
5
Michael Dweck, Gregory Kershaw
6
Blandine Lenoir
7
Margien Rogaar
8
Lionel Baier
9
Dean DeBlois
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia