The Atomic Bitchwax w Polsce z "Gravitron"

Zespół The Atomic Bitchwax zapowiedział wydanie szóstego longplay'a studyjnego, pt. "Gravitron". Album ukaże się 21 kwietnia 2015 roku za sprawą Tee Pee. Wkrótce potem, 26 kwietnia, Amerykanie wystąpią w warszawskim "Skwerze".

 The Atomic Bitchwax powstało w 1992 roku w New Jersey z inicjatywy basisty i wokalisty Chrisa Kosnika, gitarzysty Eda Mundella i perkusisty Keitha Ackermana. W tym składzie muzycy nagrali dwa albumy studyjne: "Atomic Bitchwax I" i "Atomic Bitchwax II". Wkrótce potem zespół przeszedł w stan zawieszenia. Ed Mundell, który od 1993 roku udzielał się także w Monster Magnet, opuścił The Atomic Bitchwax. Jego miejsce zajął Finn Ryan.

W 2005 roku formacja wypuściła kolejny album, zatytułowany "3". Rok później, po trasie koncertowej w Europie i Ameryce Północnej, z powodów osobistych Keith Ackerman zakończył współpracę z zespołem. Nowym bębniarzem grupy został Bob Pantella z Monster Magnet. Wspólnie muzycy zarejestrowali dwa studyjne longplay'e: "TAB 4" i "The Local Fuzz", który zamyka dotychczasową dyskografię kapeli.

"Gravitron" nagrany został w "Shorefire Studios". Produkcją materiału zajął się Alan Douches, który wcześniej współpracował z Motorhead.

W roli supportu przed The Atomic Bitchwax w Warszawie wystąpi zespół Weedpecker. W lutym 2015 roku grupa weszła do studia, aby zarejestrować swój drugi album studyjny.

26.04 - Warszawa, "Skwer"
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu)

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.03.15, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: The Atomic Bitchwax, Gravitron, koncert, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Zach Cregger
2
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
3
Paolo Genovese
4
Samuel Van Grinsven
5
Guillaume Nicloux
6
Mike Flanagan
7
Paolo Cognetti
8
Danny Boyle
9
Jan Hřebejk
10
Ido Fluk
1
Robert Michniewicz
2
Patrycja Pelica
3
Beatriz Serrano
4
Lucinda Riley
5
Anna Bailey
6
Elizabeth Jane Howard
7
Antoine Wilson
8
Ildefonso Falcones
9
Hanna Greń
10
Michelle Frances
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia