Druga polska edycja konkursu Brick Award

10 marca ogłoszono laureatów drugiej polskiej edycji konkursu architektonicznego Brick Award zorganizowanego przez Grupę Wienerberger.

Wienerberger już od 10 lat przyznaje wyróżnienia najciekawszym, zrealizowanym projektom współczesnej architektury ceglanej z całego świata. Konkurs o nazwie Brick Award odbywa się w cyklu dwuletnim. W tym roku Wienerberger Ceramika Budowlana sp. z o. o. organizuje drugą polską edycję konkursu Brick Award, która wyłoni również kandydatów do kolejnej, międzynarodowej edycji Brick Award 2016. Do czasu pojawienia się polskiej edycji polskie projekty do tego prestiżowego konkursu były nominowane przez specjalistów i dziennikarzy z branży architektoniczno-budowlanej. Przeprowadzenie lokalnej edycji umożliwia architektom samodzielne zgłaszanie swoich projektów, a profesjonalne Jury ocenia i podejmie decyzję o nagrodach oraz nominacjach do edycji międzynarodowej.

Najlepsze projekty i realizacje zgłoszone do polskiej edycji Brick Award wybrało siedmioosobowe Jury w składzie: Ewa Kuryłowicz, Ryszard Jurkowski, Maciej Miłobędzki, Grzegorz Stiasny, Ewa P. Porębska, Piotr Sarzyński, Grzegorz Piątek. Siedem ceramicznych obiektów oraz dwa projekty, przygotowane przez studentów architektury, otrzymały statuetki Brick Award i wyróżnienia. Grand Prix otrzymał budynek mieszkalno-usługowy w Koszalinie, zaprojektowany przez HS99. Wszystkie realizacje będą reprezentować Polskę w międzynarodowej odsłonie konkursu, która odbędzie się w 2016 roku.

    Nagrodę Główną – Grand Prix przyznano budynkowi mieszkalno-usługowemu ZW109, którego projekt powstał w pracowni HS99. Jednocześnie obiekt, zwyciężył w kategorii Dom wielorodzinny (budownictwo wielomieszkaniowe).
    W kategorii Dom jednorodzinny zwyciężył Dom w Józefowie, projektu Hayakawa/Kowalczyk.
    W kategorii Budynek użyteczności publicznej, zwyciężyła Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego, projektu Maćków Pracownia Projektowa.
    Nagrodę w kategorii Projekt bez realizacji – projekty przygotowane przez studentów kierunków architektonicznych przyznano dla opracowania konkursowego Brick to Heaven, studentek: Justyny Lebiedzik, Martyny Dziurskiej, Karoliny Krupy.
    W kategorii Dom jednorodzinny wyróżniono Living – Garden House, autorstwa pracowni Robert Konieczny – KWK PROMES.
    W kategorii Budynek użyteczności publicznej przyznano dwa wyróżnienia:
    W kategorii Renowacja/ Adaptacja/ Przebudowa /Rekonstrukcja wyróżnienie przyznano Zespołowi zabudowy mieszkaniowo-usługowej Browar Lubicz (1 etap), autorstwa Mofo Architekci.
    Wyróżnienie w kategorii Projekt bez realizacji – projekty przygotowane przez studentów kierunków architektonicznych przyznano dla opracowania konkursowego Architektura +65.

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.03.15, autor: blackrose)
Tagi: Druga polska edycja konkursu Brick Award
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Zach Cregger
2
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
3
Paolo Genovese
4
Samuel Van Grinsven
5
Guillaume Nicloux
6
Mike Flanagan
7
Paolo Cognetti
8
Danny Boyle
9
Jan Hřebejk
10
Ido Fluk
1
Robert Michniewicz
2
Patrycja Pelica
3
Beatriz Serrano
4
Lucinda Riley
5
Anna Bailey
6
Elizabeth Jane Howard
7
Antoine Wilson
8
Ildefonso Falcones
9
Hanna Greń
10
Michelle Frances
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia