Symphony X powraca z nowym albumem

Pochodząca z New Jersey amerykańska formacja progmetalowa Symphony X zakończyła pracę nad dziewiątym albumem studyjnym.

Data premiery krążka nie została jeszcze ogłoszona. Ukończono już miks i mastering albumu a odpowiadał za nie, podobnie jak na dwóch ostatnich płytach, Jens Bogren. Podobnie sytuacja wygląda z okładką płyty, którą projektował Warren Flanagan znany z poprzednich krążków.  Z obozu zespołu płyną informacje, że album ten nie będzie tak ciężki, jak jego poprzednik, będzie bardziej melodyjny i znajdzie się na nim wiele klasycznych elementów muzyki Symphony X. Basista Michael LePond określił nową muzykę Symphony X jako spotkanie The Odyssey z Paradise Lost (to krążki z 2002 i 2007 roku). Przypomnijmy, że ostatnia płyta Symphony X – Iconoclast – ukazała się w 2011 roku.

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.04.15, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Symphony X powraca z nowym albumem
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Dan Trachtenberg
2
Sebastian Juszczyk
3
Wojciech Smarzowski
4
Agnieszka Holland
5
Radu Jude
6
Paweł Podolski
7
Michał Kwieciński
8
Maura Delpero
9
James Marquand
10
Błażej Hadro
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia