Projekt Andrzeja Smolika i Keva Foxa | Wino-Granie

25 kwietnia do Dworu Artusa po raz kolejny zawita akcja Wino-Granie. Tym razem dodatkiem do świetnych win i smacznych przekąsek będzie absolutnie premierowy, nigdzie jeszcze nieprezentowany wspólny projekt Smolika i Keva Foxa. Dodatkową miłą atrakcją będzie support. Wystąpi zespół Limboski.

Czego możemy się spodziewać tym razem? Jak zapowiadają artyści, będzie to misternie skonstruowana podróż, której towarzyszyć będą pełne melancholii melodie, kreowane przez niepowtarzalny, hipnotyzujący wokal Foxa przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary i tak charakterystycznej barwie wszelkich instrumentów, za które odpowiada Smolik. Poza nowym materiałem w secie koncertowym pojawi się też kilka starszych kompozycji, które publiczność z pewnością kojarzy z poprzednich płyt artystów.

Andrzej Smolik – jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce. Jedyny, który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych artystów (takich jak np.: K. Nosowska, R. Gawliński), wydaje swoje własne autorskie / producenckie płyty. Nazwisko Smolika jest marką nierozerwalnie wiążącą się nie tylko z muzyką, ale również z dobrym gustem, najlepszymi i najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją.

Kev Fox jest postacią otoczoną aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Brytyjczyk choć związany ze sceną Manchesteru, ostatnio mieszka i tworzy głównie w Polsce. Jego charakterystyczna, stylowa postać jest szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim wielbicielom oryginalnych, akustycznych dźwięków.

Limboski to nowy majstersztyk piosenki. Mimo, że nazwa zespołu wiąże się ze stanem ogólnego zawieszenia (bo tyle i aż tyle właśnie oznacza słowo limbo), to na przekór twardo wkroczyli na rynek i dobrze wiedzą, co mają do zaoferowania. A na koncertach takie numery jak Piosenka dla mężatki, publiczność śpiewa z bezbłędną znajomością słów.

Wino-Granie | Projekt Andrzeja Smolika i Keva Foxa
25 kwietnia 2015 roku
Dwór Artusa
Toruń

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.04.15, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Projekt Andrzeja Smolika i Keva Foxa, Wino-Granie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Mehdi Avaz
2
Michael Shanks
3
Darren Aronofsky
4
Samuel Van Grinsven
5
Guillaume Nicloux
6
Mike Flanagan
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Zach Cregger
9
Paolo Genovese
10
Paolo Cognetti
1
Mario Vargas Llosa
2
Kelsey Cox
3
Beatriz Serrano
4
Lucinda Riley
5
Anna Bailey
6
Elizabeth Jane Howard
7
Antoine Wilson
8
Ildefonso Falcones
9
Hanna Greń
10
Patrycja Pelica
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia