Kobieta z brodą wystąpi w Polsce. Politycy oburzeni

Gwiazda Eurowizji wystąpi w Polsce już w czerwcu tego roku, na Sabacie Czarownic, w Kielcach. Kobieta z brodą będzie śpiewać na koncercie, który poświęcony będzie województwu Świętokrzyskiemu.

Kobieta z brodą może wywołać spięcie między radnymi PiS a PSL w Kielcach. Bogdan Latosiński z Prawa i Sprawiedliwości zapowiada prostesty w związku z występem Wurst w Kielcach. Na łamach "Gazety Wyborczej" Latosiński powiedział, iż PSL uważa się za partię konserwatywną, a organizując koncert Conchity postępuje wręcz przeciwnie. Niektórzy radni PiS twierdzą, iż jest to świetna okazja dla Adama Jarubasa, który dzięki tej sytuacji może się wypromować.

Conchita Wurst, a właściwie Tom Neuwirth, to transseksualistka, ale przede wszystkim wokalistka i artystka. Sama o sobie mówi: - W mojej piersi biją dwa serca.
Artystka cały czas zmagała się z dyskryminacją, co podsunęło jej pomysł stworzenia postaci kobiety z brodą, co symbolizowałoby wszystko co inne. Broda ma pobudzać do refleksji i dyskusji o normalności.

Debiutancki krążek pt. "Conchita" ukaże się 19 maja i zawierać będzie 12 kawałków, w tym singlowe przeboje takie jak "Heroes" i "You Are Unstoppable". Od strony muzycznej krążek będzie mieszanką wszystkich ulubionych gatunków Wurt, począwszy od popu, aż do orkiestrowych aranżacji, które pywodzą na myśl autriackiego walca. Krążek będzie dostępny w wersji standard, ale i delux.

Conchita Wurst wystąpi podczas finału konkursu Eurowizja 2015 w Wiedniu, który odbędzie się 23 maja.

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.05.15, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Conchita Wurst, występ w Polsce, Kielce
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Samuel Van Grinsven
2
Darren Aronofsky
3
Michael Shanks
4
Paolo Genovese
5
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
6
Guillaume Nicloux
7
Mike Flanagan
8
Mehdi Avaz
9
Zach Cregger
10
Paolo Cognetti
1
Mario Vargas Llosa
2
Kelsey Cox
3
Ildefonso Falcones
4
Lucinda Riley
5
Anna Bailey
6
Elizabeth Jane Howard
7
Antoine Wilson
8
Patrycja Pelica
9
Hanna Greń
10
Beatriz Serrano
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia