Ars Independent Festival 2015 zdradza kolejnych gości i jurorów tegorocznej edycji! W jury konkursu animacji zasiądą ubiegłoroczni laureci festiwalu: Paweł Dębski („Drwal”, 2012) oraz Robbe Vervaeke („Norman”, 2013)!
	Katowicki festiwal filmu, animacji i gier wideo zaprasza w tym roku do jury konkursu Czarny Koń Animacji młodych i utalentowanych autorów, nagrodzonych w latach ubiegłych podczas konkursu Czarny Koń Animacji. Na Śląsk przyjadą:
	Paweł Dębski – reżyser, scenarzysta, operator i montażysta, autor m.in. krótkometrażowej animacji „Drwal”. Nagradzany na festiwalach filmowych od Los Angeles po Hiroszimę. Współpracował z legendą polskiej animacji, Piotrem Dumałą, przy jego najnowszym filmie „Hipopotamy”.
	Robbe Vervaeke – belgijski filmowiec i artysta wizualny, eksperymentujący na pograniczach animacji i malarstwa olejnego. Debiutancki „Norman” uhonorowany został m.in. podczas największego na świecie festiwalu animacji w Annecy. Na codzień prowadzi szkicownik, w którym rysuje napotkane przypadkowo osoby.
	– Ars Independent to festiwal debiutujących autorów, skierowany przede wszystkim do młodych. Wierzymy, że nowe pokolenie animatorów, ze świeżym spojrzeniem, wniesie w konkurs poszukiwanego przez nas ducha Czarnego Konia – komentuje Bartek Sołtysik, koordynator promocji.
	Nabór do konkursu trwa do 30 czerwca. Reżyserzy krótkometrażowych animacji powalczą o tytuł i statuetkę Czarnego Konia Animacji oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro.
	Warto również dodać, że 2 czerwca wystartuje przedsprzedaż karnetów festiwalowych w promocyjnych cenach!
	Ars Independent Festival 2015 odbędzie sie w dniach 22-27 września. Wydarzenie organizowane jest przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów i odbywa się w ramach obchodów 150-lecia Katowic.
| Utwór | Od | 
| 1. Inne historie | gaba | 
| Utwór | Od | 
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree | 
| 2. było, jest i będzie | ametka | 
| 3. O Tobie | ametka | 
| 4. Świat wokół nas | karolp | 
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will | 
| 6. alchemik | adolfszulc | 
| 7. taka zmiana | adolfszulc | 
| 8. T...r | kid_ | 
| 9. przyjemność | izasmolarek | 
| 10. impresja | izasmolarek | 
| Utwór | Od | 
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose | 
| 2. Podaruję Ci | litwin | 
| 3. test gif | amigo | 
| 4. Primavera_AW | annapolis | 
| 5. Melancholia_AW | annapolis | 
| 6. +++ | soida | 
| 7. *** | soida | 
| 8. Góry | amigo | 
| 9. Guitar | amigo | 
| 10. ocean | amigo | 
| Recenzja | Od | 
| 1. Zielona granica | irka | 
| 2. Tajemnice Joan | wanilia | 
| 3. Twój Vincent | redakcja | 
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose | 
| 5. Miasto 44 | annatus | 
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus | 
| 7. O matko! Umrę... | lu | 
| 8. Subtelność | lu | 
| 9. Mustang | lu | 
| 10. Pokój | martaoniszk |