MAJSTERSTÜCK 3 – to, co najlepsze z Krakowa i Norymbergii

Eksportujemy i przyjmujemy to, co muzycznie najlepsze. Taka oto prosta idea przyświeca  programowi wymiany muzycznej MAJSTERSTÜCK organizowanemu przez Dom Norymberski, Dom Krakowski, Alchemię, MUZ i fundację Krakowska Scena Muzyczna.

MAJSTERSTÜCK to seria sześciu koncertów – trzech w Krakowie oraz trzech w mieście partnerskim Norymberdze – podczas których zobaczycie zarówno przedstawicieli sceny lokalnej, jak i norymberskiej. Oraz – co istotne – wybierzecie zespół, który pojedzie reprezentować Wasze miasto zagranicą.

Podczas ostatniego koncertu norymberska publiczność wybrała Vivian Void, które 28 maja, w towarzystwie dwóch lokalnych zespołów, zagrają w Krakowie. Kto pojedzie w dalszą podróż – zależy od Waszych głosów.

SoundQ (KRK)
Z wyziębionych krakowskich poddaszy promieniuje pulsujący, przepełniony niepokojem miazmat. To dźwięki SoundQ sączące się przez szpary w oknach wprost na parapety. Być może ich nie słyszysz, ale one tam są. Torują sobie drogę pobrzmiewając gniewnie w oddali.

FB: https://www.facebook.com/SoundQbook

YT: https://youtu.be/027VmzRgs9w

Vivian Void (DE)
Sina, Nina, Nina, Lisa, Jana, Sarah, Stefanie. Vivian Void to siedem kobiet, które piszą piosenki. Tworząc intrygujące, nieokiełznane brzmienia lo­fi i oczarowywując publiczność, udawadniają sobie i innym, że nie ma złego czasu na spełnianie marzeń.

FB: https://www.facebook.com/thisisvivianvoid

YT: https://youtu.be/TQw­sXrenSY

Overcolored (KRK)
Muzyka Overcolored cały czas dąży w niesprecyzowanym kierunku, wyznaczanym wypadkową wspólnych inspiracji i pomysłów, swobodnie lawirując między różnymi stylami. O zespole wypowiadano się, że gra odmianę post­rocka, shoegaze, art rock, padały porównania do progresji w klimatach Rush, ktoś słyszał nu jazzowe zagrywki, kończąc na popie. Natomiast w opinii zespołu ich muzyka to po prostu Overcolored bez wnikania w style, nazewnictwa i podziały.

FB: https://www.fb.com/Overcolored

YT: https://youtu.be/djxhaYlS1zQ

28 maja 2015, godz. 20

Alchemia, ul. Estery 5

BILETY: 15 / 20 PLN

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.05.15, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: MAJSTERSTÜCK 3
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Gorillaz
2
Archive
3
Kwiat Jabłoni
4
Lech Janerka
5
Gaerea
6
Avatar
7
Karnivool
8
Megadeth
9
Robbie Williams
10
Robert Plant
1
David Borenstein, Pavel Talankin
2
Maggie Gyllenhaal
3
Jan Komasa
4
Joachim Trier
5
Łukasz Palkowski
6
Gan Bi
7
Siergiej Łoźnica
8
Michel Franco
9
Chloe Zhao
10
Margherita Ferri
1
J.D. Kirk
2
Natasha Preston
3
Lucinda Berry
4
Marcel Moss
5
Sarah Wynn-Williams
6
Sebastian Fitzek
7
Gabriela Gargaś
8
Alek Rogoziński
9
Sarah Pekkanen
10
Anthony Horowitz
1
Weronika Zajkowska
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia