Średniowiecze da się lubić

Rusza kolejna edycja wakacyjnych spotkań ze średniowieczem pod nazwą Średniowiecze da się lubić. Jak co roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przygotowało szereg atrakcji nie tylko dla miłośników tej barwnej epoki, ale też dla każdego, kto chciałby w sposób namacalny doświadczyć życia w dawnych wiekach.

W każdy weekend lipca i sierpnia organizatorzy zapraszają do Barbakanu, na Mury Obronne, do Wieży Ratuszowej, Podziemi Rynku oraz Pałacu Krzysztofory. W programie m.in. średniowieczna kuchnia, detektywistyczna gra miejska, pokazy walk rycerskich, turnieje i zawody, gry i zabawy plebejskie, jarmark, warsztaty w klasztornym skryptorium, zbrojowni i wiele innych. Każdy uczestnik – mały i duży – otrzyma „kartę kariery”, która określi jego pozycję społeczną według zdobytego doświadczenia i umiejętności – od plebejusza po rajcę, rycerza, a nawet kata i inkwizytora.
ADVERTISEMENT

Poprzez Średniowiecze da się lubić MHK chce pokazać, że wieki średnie zasługują na uwagę i zdecydowanie lepszą „prasę”. Warto je poznawać, bo z nich wyrasta nasza kultura, a uważny obserwator bez trudu zauważy ich bogate dziedzictwo. Każdy znajdzie w nim coś interesującego dla siebie: od zabawy i rozrywki, która ma za zadanie zachęcić i prowadzić do dalszych poszukiwań, po grę miejską, wymagającą niemal kunsztu historyka i umiejętności czytania „żywych źródeł”.

Średniowiecze da się lubić
Lipiec i sierpień 2015 roku
Kraków

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.07.2015, autor: blackrose)
Tagi: Średniowiecze da się lubić, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Crown Lands
2
Arlo Parks
3
At the Gates
4
Bryan Ferry
5
Black Label Society
6
Archive
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Robbie Williams
1
Łukasz Palkowski
2
Jan Komasa
3
Sarah Miro Fischer
4
Kleber Mendonça Filho
5
Sang-il Lee
6
Rafał Reyman Głombiowski
7
Maggie Gyllenhaal
8
David Borenstein, Pavel Talankin
9
Joachim Trier
10
Gan Bi
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia