Niebywalencja – I edycja Festiwalu im. Jeremiego Przybory

18 grudnia 2015 roku w Krakowie zapraszamy na Niebywalencję –  I edycję Festiwalu im. Jeremiego Przybory. W godzinach 13.00 – 17.00 przesłuchania konkursowe w CK Rotunda, na które serdecznie zapraszamy, a wstęp jest wolny, oraz o godzinie20.30 –„Herbatka z Przyborą” koncert jakiego jeszcze nie było.

W programie taniec i stand up w stylu Przybory, audycja radiowa o panu Jeremim, wspólne śpiewanie i wiele innych atrakcji występują: Teresa Drozda, Fair Play Crew, Karol Kopiec, i inni

CK Rotunda
Bilety: 20zł

W sobotę 19 grudnia o godzinie 19.00 – „Klinek na Splinek „ – koncert galowy Niebywalencji – występują Magda Umer, Artur Andrus, warszawski chór Collegium Musicum z dyrygentem Andrzejem Borzymem oraz laureaci Niebywalencji.

Reżyseria Krzysztof Jaślar.
CK Rotunda
Bilety: 60zł

A wszystko w niezwykłym klimacie charakterystycznym dla twórczości Jeremiego Przybory.

Dlaczego Przybora?
Odkąd działamy w sferze kabaretu, a to już ponad 30 lat, Kabaret Starszych Panów i sam Jeremi Przybora bywali punktem odniesienia do twórczych poczynań ambitniejszych formacji. Nie chodzi o to, że ktoś korzystał z jego tekstów, czy pomysłów twórczych, ale niejeden patrzył tęsknie w kierunku TEJ twórczości, uważając ją (i słusznie) za niedościgniony ideał i wzór. Często kończyło się na westchnieniu – „kiedyś to były kabarety” i nic z tego nie wynikało. Chcemy to zmienić. Upowszechnić twórczość Pana Jeremiego.

Pokazać teksty perełki, znakomite pomysły na tematy i humor najwyższej próby. Nie złośliwy, nikogo nie atakujący, tolerancyjny i pogodny. Przeciwstawiający rzeczom złym – dobre. Pokazującym urodę naszego świata w najdrobniejszych przedmiotach. Promujemy twórczość kabaretową – taka jest nasza misja i chcemy promować tę najlepszą, nie tylko najnowszą. Zresztą zetknięcie tekstów Przybory ze współczesnymi, może tym ostatnim wyjść tylko na dobre.

Dlatego powołaliśmy do życia ten festiwal, a nie z tego powodu, że w 2015 roku mija 100 rocznica urodzin Mistrza. Chociaż bez wątpienia ten ważny jubileusz był iskrą zapalną naszych działań.

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.10.15, autor: blackrose)
Tagi: Niebywalencja – I edycja Festiwalu im. Jeremiego Przybory
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Blumberg
2
The Storyteller
3
Wojtek Mazolewski Quintet
4
Ólafur Arnalds
5
Steve Hackett
6
Pink Floyd
7
Paul Weller
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Samuel Van Grinsven
2
Mike Flanagan
3
Danny Boyle
4
Paolo Genovese
5
Paolo Cognetti
6
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
7
Jan Hřebejk
8
Rebecca Lenkiewicz
9
Ido Fluk
10
David Marqués
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia